Ostrava - Budějovice 3:2Baník před prázdnými tribunami porazil Budějovice, příznivci Ostravy fandili před stadiónem

Sokolov

Fotbalisté Baníku Ostrava v 9. kole FNL vyhráli 3:2 nad Českými Budějovicemi v zápase, který museli kvůli trestu odehrát bez fanoušků. I před prázdnými tribunami prodloužili neporazitelnost na devět utkání a vedou tabulku o tři body před Olomoucí, která má zápas k dobru.

Utkání Ostravy s Českými Budějovicemi se hrálo před prázdnými tribunamiVideo: Sport.cz

Fanoušci Baníku sledovali duel s Českými Budějovicemi před stadiónem

Fanoušci Baníku oslavují gól Mondeka

Na vedoucí gól Urgely se Jihočechům povedlo ještě odpovědět a před pauzou vyrovnal Benát parádní ránou z rohu šestnáctky. Jenže po změně stran nejprve Mondek úspěšně dorazil a vzápětí další hezkou branku přidal Sus. Budějovice už stačily jen v závěru snížit díky Táborskému.

Frýdek-Místek doma rozstřílel Vítkovice 5:2. Dvakrát se trefil Stratil, který v 51. minutě zvýšil už na 3:0. Další tři branky padly až v úplném závěru, kdy Vítkovice otevřely obranu a snažily se o zoufalý tlak. Frýdek-Místek ukončil sérii pěti zápasů bez vítězství. Naopak Vítkovice prohrály popáté za sebou.

Přeučil parádním přímým kopem rozhodl o výhře Sokolova

Sokolov dokázal na svém hřišti v duelu s Varnsdorfem zvrátit nepříznivý stav a připisuje si tak tři body. Po bezbrankové první půli se hosté dostali dvakrát do vedení po trefách Alexandera Jakubova, který je se šesti góly nejlepším střelcem soutěže. Domácí však pokaždé zvládli odpovědět a výhru pak přinesla standardní situace z těsné blízkosti šestnáctky. Vojtěch Přeučil povedenou střelou ke vzdálenější tyči zařídil pro Sokolov vítězství.

V první půli žádný gól nepadl. Nejblíže ke skórování měl po rohovém kopu Vondráček, ale hlavou poslal míč jen do břevna.

Krátce po změně stran otevřel skóre Alexander Jakubov, jenž se prosadil hlavičkou po centru zleva a Varnsdorf vedl 1:0. Za mužstvo ve žlutých dresech však srovnal Provod, který se zorientoval v šestnáctce a z otočky překonal Samoela.

O šest minut později vrátil Varnsdorfu vedení svým druhým gólem Jakubov, jenž se dostal k míči v šestnáctce a střelou na zadní tyč nedal Belaňovi šanci. Ovšem Baník se opět dočkal vyrovnání, když se po přímém kopu prosadil hlavičkující Kodr.

Rozhodující moment potom obstaral Vojtěch Přeučil. Střídající hráč pět minut před koncem zahrával standardní situaci zpoza vápna a povedenou střelou zakroutil míč přes zeď do horního růžku. Sokolov tak zdolal Varnsdorf 3:2.

Fotbalová národní liga - 9. kolo
Sokolov - Varnsdorf 3:2 (0:0)
Branky: 72. Provod, 83. Kodr, 85. Přeučil - 51. a 79. Jakubov. Rozhodčí: Adámková - Nádvorník, Kubec. ŽK: Přeučil, Glaser - Dordič, Kozma, Rudnytskyy. Diváci: 750.
Sokolov: Belaň - Strada, Vondráček, Ševčík, Mejdr - Sadílek (58. Přeučil), Machek, Kosak (46. Boček) - Glaser - Jakub Dvořák II. (58. Kodr), Provod. Trenér: Dreiseitl.
Varnsdorf: Samoel - Beránek, Zbrožek, Neuberg - Dordič (71. Fotr), Knejzlík, Daníček, Richter (88. Beneš), Rudnytskyy - Kozma, Jakubov. Trenér: Veselý.
Baník Ostrava - Dynamo České Budějovice 3:2 (1:1)
Branky: 16. Urgela, 56. Mondek, 76. Sus - 40. Benát, 85. Táborský. Rozhodčí: Váňa - Matějček, Vít. ŽK: Hučko, Mondek - Čermák. Hráno bez diváků.
Ostrava: Vašek - Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko - Hlinka, Nerad (88. Mešaninov) - Mondek (90.+2 Lupták), Mičola (63. De Azevedo), Stáňa - Urgela. Trenér: Petržela.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Novák, Šourek, Funda - Čavoš, Čermák (77. Pešek) - Kadula (35. Wermke), Benát, Táborský - Kalod. Trenér: Horejš.
Frýdek-Místek - Vítkovice 5:2 (2:0)
Branky: 37. a 51. Stratil, 22. Literák, 84. Vyskočil, 90.+2 Slaninka - 55. Ondráček, 90.+1 Jurča. Rozhodčí: Rejžek - Myška, Kožár. ŽK: Mikula, Ondráček (oba Vítkovice). Diváci: 1362.
Frýdek-Místek: Mihálek - Ilko, Literák, Klabník, Švrček - Šumský, Willwéber - Hykel (79. Byrtus), Vyskočil, Nworah (66. Slaninka) - Stratil (81. Šichor). Trenér: Nemec.
Vítkovice: Kostolanský - Cverna, Mikula, Coufal, Hlavsa - Ondráček, Texl, Vaněk (46. Hruzík), Duda (70. Jurča) - Mišinský, Kraut (46. Demeter). Trenér: West.
Vlašim - Pardubice 1:0 (0:0)
Branka: 54. Nečas. Rozhodčí: Ulrich - Poživil, Šimáček. ŽK: Petráň, Zavadil, Jeřábek (všichni Pardubice). Diváci: 476.
Vlašim: Nguyen - Piško, Vondra, Tarczal, Kavka (71. J. Štochl) - Kulhánek, Reiter (73. F. Hašek), Breda, Vyhnal - Nečas, Janda (59. Frizoni). Trenér: M. Hašek.
Pardubice: Knobloch - Pospíšil, Zavadil, Jeřábek, Přibyl - Kovář, Kudrna, Řezníček (59. Kim Te-won), Fousek (80. Fusek) - Ladra, Petráň (59. Valenta). Trenér: Míchal.
Opava - Prostějov 3:1 (1:1)
Branky: 14. Grussmann, 74. Smola z pen., 90.+3. Zapalač z pen. - 30. Kroupa z pen. Rozhodčí: Severýn - Caletka, Horák. ŽK: Jursa, Smola, Kuzmanovič - Schuster, Píchal, Sus, Pančochář. Diváci: 2392.
Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Radič, Helebrand - Grussmann (86. T. Machálek), Mozol (81. Metelka), Zapalač, Jursa - Smola, Kuzmanovič (66. Janetzký). Trenér: Skuhravý.
Prostějov: Neoral - Sus, Schuster, Hirsch, Machynek - M. Machálek (71. Štrombach), Skwarczek, Pančochář, Fládr (79. Langer), Píchal (63. Chwaszcz) - Kroupa. Trenér: Takáč.