Hulešovi ve Francii opět těsně unikly body

LE MANS

Jaroslav Huleš vyšel potřetí za sebou v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů těsně bodově naprázdno. Ve Velké ceně Francie skončil ve třídě do 250 ccm stejně jako před dvěma týdny ve Španělsku a před měsícem v Jihoafrické republice šestnáctý a znovu mu o jediné místo unikl bod. Další Čech Jakub Smrž dojel devatenáctý. VÝSLEDKY GP FRANCIE.

Španěl Sete Gibernau.

"K bodu jsem měl tady asi nejblíž," poznamenal Huleš v rozhovoru se spolupracovníkem ČTK a litoval především deště při sobotní druhé kvalifikaci, který jej podle jeho slov připravil o několik míst na startu.

"Myslím, že bych na tom byl při nedělním startu lépe. V dopoledním warm upu jsem skončil sedmnáctý, takhle jsem měl z pátku až jedenadvacátý čas," připomněl Huleš nevýhodnou startovní pozici z šesté řady. "Po startu jsem si moc nepolepšil. Pak jsem sice postupoval dopředu, jenže jsem zase zůstal jen šestnáctý," dodal.

MotoGP přerušil 13 kol před cílem déšť

Ve dvěstěpadesátkách si pro druhé vítězství v řadě dojel Španěl Toni Elias před Francouzem Randym de Punietem a Italem Robertem Rolfem. Lídr průběžného pořadí MS Manuel Poggiali ze San Marina měl v pátém kole nehodu a závod nedokončil. Dovolil tak Eliasovi, aby stáhl jeho náskok v celkové klasifikaci na pět bodů.

Závod královské kubatury MotoGP musel být třináct kol před cílem přerušen a znovu odstartován kvůli dešti. V čele byl v té době obhájce titulu, Ital Valentino Rossi. Po druhém startu se dostal do čela Španěl Alex Barros, Rossi byl až čtvrtý.

Gibernau Rossiho tlaku odolal

Soustředěnou jízdou se ale propracoval až na druhé místo a dvě kola před cílem předjel i v té době vedoucího Španěla Seteho Gibernaua. Rozhodlo poslední kolo, v němž si Rossi s Gibernauem nic nedarovali, lepší byl ale nakonec Španěl.

Nejslabší třídu do 125 ccm vyhrál Španěl Daniel Pedrosa a sesadil Němce Steva Jenknera z čela průběžného pořadí mistrovství světa. Německý pilot dnes obsadil až osmé místo a celkově se propadl na třetí pozici. Mezi něj a Pedrosu se totiž vklínil ještě Lucio Cechinello.