Rubriky:

Národní liga

Jsem zklamaný, že nemáme ani bod, říká trenér Horváth o špatném úvodu Sokolova

5. srpna 2017 08:23 - Ústí nad Labem

S Viktorií Plzeň získával jako hráč mistrovské tituly a zahrál si i Ligu mistrů, ještě letos na jaře Pavel Horváth v roli jednoho z trenérů společně se Zdeňkem Bečkou přivedl západočeský klub ke druhému místu v první lize. V úvodu nové sezóny ale prožívá hořké období. Po svém nástupu na trenérskou lavičku druholigového Baníku Sokolov musel Horváth skousnout dvě porážky.

 

fcviktoria.cz

Co říkáte na nepovedený rozjezd sokolovského týmu do rozbíhajícího se ročníku Fortuna národní ligy?

Nemáme zatím ani bod, což samo o sobě není příjemná situace. Přesto i v tuto chvíli budu optimistický. Jsem přesvědčen, že i přes prohru 1:2 v Ústí nad Labem jsme byli lepší a měli jsme daleko více střeleckých příležitostí. Bohužel ve fotbale to tak někdy je.

V závěru zápasu došlo ke strkanicím, když se domácí se rozčilovali kvůli tomu, že vaši hráči v poslední minutě nevrátili míč, zahraný ústeckým brankářem za lajnu při zranění sokolovského hráče.

Přesně jsem to neviděl. Emoce byly zbytečné. Ústečtí prostě získali tři body. A jen mohu říci, že jsem z výsledku zklamaný.

Ústecký tým vede trenér Jiří Skála, s nímž jste společně hráli za Slavii Praha, FK Teplice, a ještě před několika lety jste oba působili ve Viktorii Plzeň. Vy jako hráč a Skála coby asistent tehdejších trenérů Vrby, Uhrina mladšího a Koubka.

Před zápasem jsme se s Jirkou pobavili, ale při utkání to člověku do hlavy nepřijde. Pohyboval jsem se často u postranní čáry. Snažím se být s klukama a pomoci jim i během hry nějakým postřehem. Naše hra snesla určité měřítko, byla tam i spousta dobrých věcí, ale po dvou kolech jsme stále bez bodu.

Uvažujete o posilách?

Myslím, že nikdo nepřijde.

Vnímáte fakt, že „vaše" Viktoria Plzeň ztratila v tomto týdnu naději na Ligu mistrů a musí zabojovat alespoň o skupinovou fázi Evropské ligy?

Že nebudou hrát o Ligu mistrů je realita (trpký výraz).

eš, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..