Třinec - Žižkov 1:0Třinec porazil Viktorii a využil ztráty vedoucích Budějovic

Fotbalisté Třince porazili ve 13. kole druhé ligy 1:0 Viktorii Žižkov a v tabulce se bodově dotáhli na vedoucí České Budějovice. Jihočeši pouze remizovali 0:0 s Táborskem a první místo před slezským soupeřem drží jen díky lepšímu skóre. Oba celky mají na kontě 26 bodů.

Fotbalisté Opavy se radují z gólu (ilustrační foto).

O vítězství Třince rozhodl v 48. minutě Ižvolt a Slezané díky němu prodloužili sérii domácí neporazitelnosti na sedm zápasů. Hostující Pražané naopak zaznamenali první prohru pod vedením nového trenéra Pilného, který je v předchozích kolech dovedl k výhrám nad Znojmem a Ústím nad Labem.

Českobudějovičtí hosté se v Táboře bránili a největší šanci domácích přečkali v 78. minutě, kdy Nešický trefil tyč a dorážejícího Mršiče vychytal brankář Staněk. České Budějovice si tak venku připsaly druhou remízu za sebou a celkem z posledních pěti zápasů na soupeřově hřišti vyhrály jediné utkání.

Na třetím místě je Opava, která rozstřílela 5:1 Olympii. Na první výhře po dvou zápasech bez vítězství se dvěma góly podílel Kuzmanovič. Slezané mají v tabulce náskok jednoho bodu před pátými Pardubicemi a jeden bod je také dělí od vedoucí dvojice České Budějovice, Třinec.

Pardubice otočily duel s Varnsdorfem, přestože ještě v 57. minutě prohrávaly 0:2. Domácí ale dokázali vyrovnat a nakonec o jejich vítězství rozhodl dvě minuty před koncem Piroch.

13. kolo druhé fotbalové ligy:
Třinec - Viktoria Žižkov 1:0 (0:0)
Branka: 48. Ižvolt. Rozhodčí: Nenadál - Horák, Caletka. ŽK: Čelůstka (Třinec). Diváci: 457
Třinec: Paleček - Ilko, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín - Ižvolt (80. Joukl), Vaněk, Kateřiňák, Šumbera (88. Masař) - Juřena (83. Hošek). Trenér: Neček
Žižkov: Hrubeš - Šandera, Toml, Mareš, Hašek (83. Galuška) - Kodeš, Čermák - Bazal, Volek (67. Musa), Engelmann (58. Stratil) - Jelínek. Trenér: Pilný
Pardubice - Varnsdorf 3:2 (0:1)
Branky: 58. Křapka, 62. Petráň, 88. Piroch - 28. Durdevič, 56. Breda. Rozhodčí: Dubravský - Batík, Dohnálek. ŽK: Ladra, Surzyn, Prosek (všichni Pardubice). ČK: 90. Ladra. Diváci: 615
Pardubice: Knobloch - Křapka, Piroch, Surzyn, Prosek - Ladra, Jeřábek, Řezníček, Fousek (75. Sokol) - Černý (70. Kovář), Petráň (90.+2 Kopřiva). Trenér: Novotný
Varnsdorf: Porcal - Zieris, Král, Chlumecký - Rudnytskyy, Kocourek, Durdevič, Bílek, Dordič (79. Fenin) - Breda (68. Barac) - Zbrožek. Trenér: Frťala
Táborsko - České Budějovice 0:0
Rozhodčí: Ginzel - Hock, Vít. ŽK: Novák, Řezáč (oba Č. Budějovice). Diváci: 675.
Táborsko: Toma - Hell, Klusák, Prošek, Souček - Blecha (85. Mysliveček), Štohanzl, Nešický, Kopřiva (90. Essomba), Mršič - Musiol. Trenér: Nádvorník.
Č. Budějovice: Staněk - Řezáč, Novák, Havel, Kladrubský - Wermke, Čavoš, Benát, Pouček (69. Moravec) - Sukisa (81. Kadula), Táborský. Trenér: Horejš.
Opava - Olympia Praha 5:1 (2:0)
Branky: 30. z pen. a 73. Kayamba, 7. Puškáč, 78. Kayamba, 90.+1 Jurečka - 84. Liener. Rozhodčí: Berka - Dresler, Podaný. ŽK: Opluštil, Jukl, Vopat (všichni Olympia). Diváci: 2572.
Opava: Šrom - Stříž, Simerský, Žídek - Kayamba (86. Hrabina), Zavadil (81. Mozol), Jursa, Kuzmanovič, Zapalač - Smola, Puškáč (81. Jurečka). Trenér: Skuhravý.
Olympia: Frydrych - Liener, Opluštil, Vopat, Jukl - Duben, Hejný (81. Dordevič), Žežulka, Ruml (77. Novák) - Bareš (73. Kuťák), Verner. Trenér: Sazima.