Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

SESTAVA SEZONY: Sešívaní posbírali všechny trofeje, ovládli i ideální jedenáctku

28. května 2019 17:21 - Praha

Konečně mohou slavit bez úlev, s výjimkou reprezentantů pro ně mimořádná sezona skončila. Sešívaní v ní došli do čtvrtfinále Evropské ligy, získali mistrovský titul a navrch triumf v domácím poháru. Proto žádný div, že Slavia má hned pět zástupců v ideální sestavě ročníku 2018/2019 fotbalové Fortuna ligy podle Sport.cz. Králem sezony je Tomáš Souček. Lídr červenobílých se hned jedenáctkrát dostal do sestav kola.

 

Sport.cz s použitím webových stránek klubů

Sezona jednoznačně patří sešívaným, kteří po dlouhých 77 letech dokázali znovu získat pro Slavii double. Lize vládli od začátku do konce, což se odráželo i v nominacích do sestav kola, jež určily ideální jedenáctku sezony.

Souček čněl nad ostatními nejen svou výškou, ale také výkony. V počtu nominací se mu přiblížil jen kanonýr Komličenko, útočník Mladé Boleslavi, který vytvořil střelecký rekord české ligy.

Slavia dodala ještě další čtyři šampiony. Obránce Bořila, do ofenzivy pak Stocha, Hušbauera a Masopusta, který podzim odehrál za Jablonec. Tým ze Střelnice reprezentují stoper Hovorka a záložník Trávník.

Obhájce titulu z Plzně se Slavii dokázal v tabulce aspoň přiblížit. Pilířem stíhací jízdy byl kapitán Hubník, útok posílil Beauguel, který v zimě přestoupil ze Zlína.

K objevům sezony se zařadil liberecký gólman Nguyen.

Sestava sezony 2018/2019 fotbalové Fortuna ligy podle Sport.cz:
Nguyen (Liberec, 3) – Hovorka (Jablonec, 6), Hubník (Plzeň, 7), Bořil (Slavia, 6) – Stoch (Slavia, 7), Souček (Slavia, 11), Hušbauer (Slavia, 7), Trávník (Jablonec, 7) – Masopust (Jablonec/Slavia, 7), Komličenko (Mladá Boleslav, 9), Beauguel (Zlín/Plzeň, 7).
dos, Sport.cz

  1:2 Karviná - Ostrava 1:2   dohráno
20190722T18:00:00+0200
MFD OKD Karviná vs. FC Baník Ostrava
MFD OKD Karviná vs. FC Baník Ostrava
MFD OKD Karviná
FC Baník Ostrava

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..