Kolář s Kúdelou nás udrželi v zápase, porážka je pro Zlín krutá, přiznal Trpišovský

15. července 2019 21:57 - Zlín

Vydřeného vítězství 1:0 v dohrávce úvodního ligového kola ve Zlíně si mimořádně cení. Moravská Letná totiž nepatří k jeho oblíbeným destinacím. Tentokrát však kouč slávistických fotbalistů Jindřich Trpišovský odjížděl spokojeně. Jeho tým vykročil za obhajobou titulu tříbodovým ziskem.

 

Dalibor Glück, ČTK

„Naposledy jsem tady vyhrál strašně dávno, když jsem ještě vedl Žižkov,“ vzpomíná si trenér Pražanů. Ani v pondělním podvečeru to dlouho nevypadalo, že by Slavia měla ve Zlíně uspět.

„V prvním poločase byli domácí jednoznačně lepší. Nevedli jen díky výbornému výkonu brankáře Koláře. A při Fantišově tutovce nás spasil pohotový Kúdelův skluz. Především oni dva nás udrželi v zápase,“ tvrdí Trpišovský.

Hušbauer spasil Slavii. Mistr se ve Zlíně protrápil k těsné výhře

Kritika o přestávce

O přestávce byl ke svým hráčům v kabině hodně kritický. „My jsme se totiž dostávali do zápasu strašně pomalu. Zejména zpočátku nám scházela dynamika a větší aktivita. Vyříkali jsme si to a po pauze jsme už zahráli podstatně lépe. Na rozdíl od soupeře se nám podařilo vstřelit gól. Porážka je ovšem pro Zlíňany docela krutá,“ uznává.

Trpišovský ví dobře, že úvodní ligový duel bývá pokaždé hodně ošidný. „O to jsem radši, že jsme nakonec brali tři body, i když jsme to neměli vůbec jednoduché. Kluci se naštěstí stihli do zápasu vrátit. Výsledkově pro nás dopadl dobře,“ oddechl si.

Hráči Slavie se radují z gólu. Trefil se Josef Hušbauer.

Dalibor Glück, ČTK

Pochválil autora vítězného gólu Hušbauera. „Byl po pauze u většiny důležitých okamžiků. A taky patřil k našim nejběhavějším hráčům,“ všímá si Trpišovský.

Má za to, že se střetnutí muselo fanouškům líbit. „K vidění byl zajímavý fotbal, snad se tedy bavili. O solidní úroveň utkání se značnou měrou zasloužili i Zlíňaně. Podali výborný výkon,“ vzdal hold poraženému soupeři.

čfo, Sport.cz, Právo

  1:5 Bohemians 1905 - Slavia 1:5 dohráno
20210919T19:00:00+0200
Bohemians 1905 vs. Slavia
Bohemians 1905 vs. Slavia
Bohemians 1905
Slavia
  1:1 Sparta - Jablonec 1:1 dohráno
20210919T16:00:00+0200
Sparta vs. Jablonec
Sparta vs. Jablonec
Sparta
Jablonec
  1:1 Karviná - Teplice 1:1 dohráno
20210919T16:00:00+0200
Karviná vs. Teplice
Karviná vs. Teplice
Karviná
Teplice

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..