Kodaňský soupeř Slavie si šestou výhrou pojistil vedení v tabulce

Kodaň

Fotbalisté Kodaně v 8. kole dánské ligy zvítězili 2:0 na hřišti Esbjergu. Soupeř Slavie ve skupině Evropské ligy si připsal šestou výhru v sezoně a vede tabulku. O góly se už v první půli postarali Dame N'Doye a Viktor Fischer.

Ilustrační snímek.

Fischer nejprve přízemním centrem z levé strany připravil gól pro N'Doyeho a v 19. minutě sám zvýšil. Pravý bek Ankersen zasekávačkou vytvořil závar, míč se dostal až k Fischerovi a ten zblízka skóroval.

Český stoper Michael Lüftner sledoval výhru Kodaně jen z lavičky. Kodaň nastoupila v sestavě: Joronen - Ankersen, Vavro, Bjelland, Boilesen - Holse (66. Thomsen), Zeca, Falk Jensen (46. Greguš), Fischer (78. Skov) - N'Doye, Sotiriu.

Petrohrad poprvé ztratil

Fotbalisté Petrohradu poprvé v sezóně ruské ligy ztratili body, když v 6. kole doma jen remizovali 0:0 se Spartakem Moskva. I tak soupeř Slavie ve skupině EL vede tabulku o dva body před dnešním soupeřem.

Petrohrad byl sice aktivnější a soupeři dovolil jedinou střelu na branku, ale sám také nebyl schopen před 62 tisíci fanoušků skórovat. Zenit nastoupil v sestavě: Luňov - Smolnikov, Ivanovič, Neto, Nabiullin - Mak (79. Zabolotnyj), Paredes, Kuzjajev, Jerochin - Dzjuba, Driussi (50. Hernani).

Dynamo Kyjev v lize prohrálo se Lvovem

Dynamo Kyjev, které se v Evropské lize utká s Jabloncem, se potýká s poklesem formy. V ukrajinské lize doma podlehlo 0:2 FK Karpaty Lvov. Šlo už o čtvrtý soutěžní zápas v řadě bez vítězství.

Dynamo ve 3. předkole Ligy mistrů vyřadilo pražskou Slavii, ale od té doby se trápí. Ve 4. předkole vypadlo s Ajaxem po výsledcích 1:3 a 0:0 a v lize nejprve remizovalo s Oděsou a dnes nestačilo na Lvov. Na vedoucí tým ligy Šachtar ztrácí Dynamo pět bodů, ale má zápas k dobru.

Kyjev hrál v sestavě: Bojko - Kedziora, Burda, Kádár, Pivarič (25. Sidcley) - Bujalskij, Šaparenko - Cygankov, Tche Tche (71. Kalitvincev), Verbič - Suprijaga (46. Rusyn)