Zítka vychytal postup Anderlechtu v Poháru UEFA, Ujfaluši slaví s Fiorentinou

Daniel Zítka a Jan Polák vybojovali v dresu Anderlechtu remízu na hřišti Bordeaux 1:1, čímž si zajistili postup do další fáze Poháru UEFA. S Fiorentinou uspěl i Tomáš Ujfaluši, který proti Rosenborgu slavil výhru i tentokrát. Italský tým porazil v odvetném utkání soupeře 2:1.

Český reprezentant David Jarolím slaví se svým Hamburkem postup do osmifinále Poháru UEFA. Ve čtvrtečním utkání na domácím hřišti německý tým remizoval s FC Curych 0:0, a jelikož v prvním zápase ve Švýcarsku vyhrál 3:1, slavil zasloužený postup. Radoslavu Kováčovi se Spartakem Moskva nepomohla ani výhra nad Marseille 2:0, v Poháru UEFA končí.

Cestu za postupem započal v Leverkusenu již ve 12. minutě domácí Barbarez. Těžkou ránu soupeři zasadil již o minutu později jeho spoluhráč Kiessling, když zvýšil již na 2:0. Dezorientovaný soupeř inkasoval potřetí hned vzápětí. Bosenský útočník v barvách Leverkusenu Sergej Barbarez poslal soupeře do kolen třetím gólem během deseti minut.

Leverkusen začal druhý poločas jako ten první. V 55. minutě prostřelil hostujícího brankáře z přímého kopu domácí Haggui, o šest minut později zvýšil z penalty Schneider na 5:0. Konečnou podobu výsledku dal hostující Barusso také z pokutového kopu.

Zítka a Polák jdou dál

Další z českých reprezentačních fotbalistů, kteří si ve čtvrtečních utkání Poháru UEFA vybojovali postup do osmifinále, je i Tomáš Ujfaluši. Ten hrál od začátku utkání ve dresu Fiorentiny proti Rosenborgu Trondheim. Iitalský tým vyhrál i v domácím odvetném utkání, tentokrát 2:1. První zápas Ujfalušiho mužstvo vyhrálo v Norsku 1:0.

Daniel Zítka v brance Anderlechtu Brusel a záložník Jan Polák pomohli k postupu svého týmu přes francouzské Bordeaux. Ve čtvrtečním zápase na hřišti soupeře remizoval Anderlecht 1:1. Poté, co v domácím prostředí belgický tým vyhrál 2:1, slaví postup. Za Anderlecht nemohl nastoupit další z Čechů Stanislav Vlček, jelikož už v současné sezóně hrál v evropských pohárech za pražskou Slavii.

Šírl byl vyloučený

Postupuje i Radek Šírl, jehož vyloučení nakonec nezabránilo Zenitu Petrohrad v postupu přes Villarreal. O další boje naopak přijde Martin Kolář, jehož Helsingborg nestačil na Eindhoven. Chybět bude také trojice českých reprezentantů z Norimberku, který dělilo od postupu jen několik vteřin, ovšem nakonec s Benfikou jen remizoval 2:2. Všichni tři čeští hráči u toho byli po celých 90 minut. Jan Koller se sice opět netrefil, ale pomohl vypracovat úvodní gól. Defenzivní záložník Tomáš Galásek a brankář Jaromír Blažek pak v závěru nedokázali odvrátit vyrovnání.

Příliš se nedařilo španělským týmům. Villarreal překvapivě nepostoupil přes Petrohrad a Atlético Madrid doma nedokázalo dát branku Boltonu, který hájil jednobrankovou výhru z úvodního duelu. Do osmifinále se tak podívá jen Getafe, které si poradilo s AEK Atény.

Odvety 3. kola Poháru UEFA:
Fiorentina - Rosenborg Trondheim 2:1 (1:0)
Branky: 38. Liverani, 81. Cacia - 88. Koné. První zápas 1:0, postupuje Fiorentina.
Villarreal - Zenit Petrohrad 2:1 (0:1)
Branky: 75. Franco, 90. Tomasson - 31. Pogrebňak. ČK: 47. Širokov, 82. Šírl (oba Zenit). První zápas 0:1, postupuje Zenit.
Getafe - AEK Atény 3:0 (1:0)
Branky: 45.+1 Granero, 82. Contra z pen., 84. Braulio. První zápas 1:1, postupuje Getafe.
Girondins Bordeaux - RSC Anderlecht 1:1 (0:1)
Branky: 70. Cavenaghi - 33. Chatelle. ČK: 72. Tremoulinas, 87. Chalmé (oba Bordeaux). První zápas 1:2, postupuje Anderlecht.
Helsingborg - PSV Eindhoven 1:2 (0:0)
Branky: 81. Castan - 47. Zonneveld, 65. Lazovič. První zápas 0:2, postupuje Eindhoven.
Atlético Madrid - Bolton Wanderers 0:0
první zápas 0:1, postupuje Bolton.
Norimberk - Benfica Lisabon 2:2 (0:0)
Branky: 58. Charisteas, 66. Saenko - 90. Cardozo, 90.+2 Di Maria. První zápas 0:1, postupuje Benfica.
Everton - Brann Bergen 6:1 (2:0)
Branky: 36., 54. a 72. Yakubu, 41. a 90.+1 Johnson, 70. Arteta - 60. Moen. První zápas 2:0, postupuje Everton.
Basilej - Sporting Lisabon 0:3 (0:2)
Branky: 41. a 51. Liedson, 2. Pereirinha. První zápas 0:2, postupuje Sporting.
Bayern Mnichov - FC Aberdeen 5:1 (2:0)
Branky: 71. a 77. Podolski, 12. Lucio, 36. Van Buyten, 85. Van Bommel - 83. Lovell. První zápas 2:2, postupuje Bayern.
Panathinaikos Atény - Glasgow Rangers 1:1 (1:0)
Branky: 12. Gumas - 81. Novo. První zápas 0:0, postupuje Glasgow Rangers.
Spartak Moskva - Olympique Marseille 2:0 (1:0)
Branky: 39. Pavlenko, 85. Pavljučenko. První zápas 0:3, postupuje Marseille.
Bayer Leverkusen - Galatasaray Istanbul 5:1 (3:0)
Branky: 11. a 22. Barbarez, 13. Kiessling, 55. Haggui, 60. Schneider z pen. - 86. Barusso z pen. První zápas 0:0, postupuje Leverkusen.
Hamburk - FC Curych 0:0
První zápas 3:1, postupuje Hamburk.
Sporting Braga - Werder Brémy 0:1 (0:0)
Branka: 78. Klasnič. První zápas 0:3, postupují Brémy.