Rubriky:

Evropská liga

Baník čeká v Evropské lize Stabaek, nebo Mogilev, Plzeň zřejmě Besiktas

16. července 2010 14:29 - NYON/PRAHA

Ostravští fotbalisté si ve 3. předkole Evropské ligy zahrají buď s norským Stabaekem, nebo běloruským Dněprem Mogilev. Plzeň narazí ve stejné soutěži pravděpodobně na Besiktas Istanbul, který ještě musí postoupit přes faerský Vikingur Göta. Baník musí rovněž nejprve postoupit přes WIT Tbilisi, nad kterým vede po prvním utkání 6:0. Čeští vicemistři z Jablonce se utkají pravděpodobně s kyperským Apoelem Nikósie, který má lépe rozehraný duel s litevským Taurasem.

 

Milan Malíček, Právo

První zápasy jsou na programu 29. července, odvety o týden později. Ostrava s Jabloncem by měly začínat venku, Plzeň na domácí půdě.

O účasti Baníku v dalším kole už téměř není pochyb, ale ještě zdaleka není jisté, na koho narazí, protože Stabaek v prvním utkání doma s Mogilevem remizoval 2:2 a před odvetou tak má o něco horší výchozí pozici.

Plzeň se podle všeho při své pohárové účasti po 39 letech může těšit na zvučného soupeře, protože Besiktas zřejmě ve druhém utkání na Faerských ostrovech těžko ztratí náskok 3:0 z prvního klání na domácí půdě.

Viktorii tak bude asi stát v cestě i reprezentační obránce ve službách Besiktase Tomáš Sivok, který loni s tureckým klubem získal ceněný "double". A po čase si tak zřejmě znovu zahraje na pražské Letné, kde Plzeň plánuje odehrát své domácí pohárové zápasy, protože její domácích stadion ve Štruncových sadech nesplňuje kritéria pro mezinárodní klání.

Jablonec už může plánovat cestu na Kypr, protože Apoel Nikósie v úvodním duelu v Taurasu vyhrál vysoko 3:0.

Los třetího předkola fotbalové Evropské ligy (29. července a 5. srpna)
Viktoria Plzeň - Besiktas/Vikingur Göta (Faer. ostr.), Stabaek (Nor.)/Dněpr Mogilev (Běl.) - WIT Georgia Tbilisi/Baník Ostrava, Tauras (Lit.)/Apoel Nikósie - Jablonec, Liverpool - Rabotnički Skopje/FC Mika (Arm.), Odense - NK Zrinjski Mostar (Bosna)/Tre Penne (San Marino), Beroe Stara Zagora (Bulh.) - Suduva (Lit.)/Rapid Vídeň, Maritimo (Portug.)/Sporting Fingal (Ir.) - Honka Espoo (Fin.)/Bangor City (Wales), Shamrock Rovers (Ir.)/Bnei Jehuda (Izr.) - Juventus Turín, CSKA Sofie - Cliftonville (Sev. Ir.)/Cibalia Vinkovci (Chorv.), Temešvár - Myllykoski (Fin.)/Sant Juliá (And.), KR Reykjavík/Karpaty Lvov (Ukr.) - Zestafoni (Gruz.)/Banská Bystrica, Elfsborg (Švéd.)/Iskra-Stali (Mold.) - Ventspils (Lot.)/Teteks (Mak.), Nordsjälland - Sporting Lisabon, Valletta FC (Malta)/Ruch Chorzów - Austria Vídeň/Široki Brijeg (Bosna), KS Besa (Alb.)/Olympiakos Pireus - Maccabi Tel Aviv/Budva (Č. Hora), Inter Turku - Genk, Videoton (Maď.)/Maribor - Hibernian FC, Crvena Zvezda Bělehrad - Slovan Bratislava, Anorthosis Famagusta (Kypr)/HNK Šibenik (Chorv.) - Cercle Bruggy/TPS Turku, Šiauliai (Lit.)/Wisla Krakov - Portadown (Sev. Ir.)/Karabach (Ázerb.), Sturm Štýrský Hradec - Gefle IF (Švéd.)/Dinamo Tbilisi, Molde (Nor.)/Jelgava (Lot.) - Stuttgart, Maccabi Haifa - Dinamo Minsk/Sillamäe Kalev (Est.), FK Baku/Budučnost Podgorica (Č. Hora) - Bröndby Kodaň/FC Vadúz (Licht.), Novosibirsk - Apollon Limassol, Utrecht/KF Tirana - Lucern, Alkmaar - Göteborg, FC Differdange 03 (Luc.)/Spartak Zlatibor Voda (Srb.) - Dněpr Dněpropetrovsk, FK Atyrau (Kaz.)/Györ - Montpellier, ND Gorica (Slovin.)/ Randers (Dán.) - Lausanne/Borac Banja Luka (Bosna), Olimpia Balti (Mold.)/Dinamo Bukurešť - Hajduk Split, Galatasaray - OFK Bělehrad/Torpedo Žodino (Běl.), Aalesund (Nor.) - Motherwell (Skot.)/Breidablik (Isl.), Bialystok (Pol.) - Aris Soluň, Kalmar FF (Švéd.)/Dacia Kišiněv - Levski Sofia/Dundalk (Ir.).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..