Rubriky:

Evropská liga

Hrajeme za celý český fotbal, připomíná sparťan Řepka před Palermem

15. září 2010 18:26 - PRAHA

Osmnáctkrát nastoupili fotbalisté Sparty v evropských pohárech proti italským klubům a pouze dva zápasy dokázali vyhrát. Tristní bilanci se pokusí vylepšit ve čtvrtečním duelu s Palermem, které bude od 19:00 na Letné jejich prvním soupeřem v Evropské lize. „Abychom Italy porazili, musí nám všechno fungovat na víc jak sto procent,“ říká Tomáš Řepka, stoper se zkušenostmi ze Serie A.

 

Petr Hloušek, Právo

Nebyla by to Sparta, kdyby se na zápas v evropských pohárech chystala kompletní... Pro vstupní duel základní skupiny Evropské ligy nemůže stále počítat s Matějovským, který naposledy stojí za vyloučení v Poznani, ani s Kuckou a Vachouškem, kteří se „vyžlutili“ v marném boji o Ligu mistrů v Žilině. Ze strategických plánů tak vypadli tři tvořiví záložníci.

„Jsme oslabení, to je jasné. Náhradní varianty však máme vyzkoušené. Ve skupině máme dva velké favority. Jedním je Palermo, s nímž začínáme, a druhým CSKA Moskva. Mým osobním přáním je, abychom tentokrát přežili v pohárech až do jara. Také proto bude vstupní zápas velmi důležitý,“ přemítá kouč Jozef Chovanec.

Letenští hrají o svůj úspěch, body i peníze, zároveň však kopou za celý český fotbal. „Sparta už zůstala v pohárech jediná, takže se to tak určitě dá brát. Český koeficient se zhoršuje a nikdo jiný než my už ho v této sezóně nevylepší,“ poukazuje obránce Tomáš Řepka.

Řízný stoper strávil důležitou část svojí kariéry ve Fiorentině, a tak se ani příliš nediví nelichotivé bilanci, kterou Sparta s italskými kluby má. Osmnáct zápasů v evropských pohárech, z toho jen dvě výhry a sedm remíz... „Abychom Italy porazili, musí nám všechno fungovat na víc jak sto procent. Palermo v mojí éře první ligu nehrálo, ale co vím, produkuje typický italský fotbal. Budeme mít co dělat, ale chceme vyhrát a bilanci aspoň trochu vylepšit,“ říká Řepka.

Za výhru ve skupině Evropské ligy dává UEFA prémii 3,5 miliónu korun, za remízu polovinu.

Palermo nepřijelo do Prahy v ideálním rozpoložení. Po víkendové porážce v Brescii má mužstvo v tabulce Serie A ze dvou zápasů jen jeden bod. Duel na Letné je tedy první příležitostí k nápravě...

"V Brescii jsme hodně chybovali, ale také jsem viděl řadu pozitivních věcí. Hrajeme teď každé tři dny, takže nějaké změny v sestavě udělám. Sparta je dobře formovaný soupeř, a tak se musíme hodně snažit, abychom v Praze vyhráli," konstatoval diplomaticky trenér Delio Rossi před večerním tréninkem v Generali Areně.

Pavel Dosadil, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..