Trnava vydřela postup přes Levski Sofia v penaltovém rozstřelu

Trnavští fotbalisté pod vedením českého trenéra Pavla Hoftycha vydřeli postup do závěrečného předkola Evropské ligy. Po porážce 1:2 v prvním utkání 3. předkola na hřišti Levski Sofia dokázali stejným výsledkem v dnešní domácí odvetě dostat utkání do penaltového rozstřelu, v němž vyhráli 5:4. Rozhodující penaltu proměnil exolomoucký záložník Marek Kaščák.

Ladislav Tomaček oslavuje gól Trnavy se spoluhráčem Romanem Procházkou

Přitom hosté měli k postupu jasně nakročeno poté, co se už v 11. minutě dostali do vedení, které udrželi až do poločasu. Jenže po pauze se Trnava nadechla k mohutnému náporu a během sedmi minut výsledek dvěma brankami otočil Ladislav Tomaček.

Další góly už nepadly, i když závěr byl poměrně dramatický, protože oba celky přišly v prodloužení o jednoho vyloučeného hráče. V penaltovém rozstřelu měl slovenský klub pevnější nervy, na bulharské straně už v první sérii neproměnil Jovov.

Na postupu se vedle Hoftycha podíleli také další Češi. V brance odchytal celý zápas Martin Raška, v základní sestavě se objevili také Jiří Koubský, Martin Vyskočil a Patrik Gross.

Útočník Atlétika Madrid Jose Antonio Reyes (vlevo) střílí před Christopherem Vilsvikem ze Strömsgodsetufoto: Reuters/Haakon Mosvold Larsen

Další slovenský klub ze Senice dál neprošel, po porážce 0:1 v Salcburku prohrál domácí odvetu 0:3. Také v sestavě Senice se objevili Češi - brankář Petr Bolek, další Petrové Pavlík, Hošek a Šíma, Jiří Valenta a Karel Kroupa.

Mimo hru je také další český fotbalista Zdeněk Pospěch s Mohučí, která sice uhrála remízu 1:1 na půdě rumunského klubu Gaz Metan, pak ale selhala v penaltovém rozstřelu. V té době už Pospěch na trávníku nebyl, na počátku prodloužení byl střídán.

Branku v dresu Anarthosisu Famagusta při vítězství 2:1 na hřišti makedonského klubu Rabotnički Skopje zaznamenal Jan Rezek, jenže jeho tým nedokázal odčinit domácí prohru 0:2 a v soutěži také nečekaně skončil.

Postup naopak slaví Michal Hubník, jehož Legia Varšava porazila turecký Gaziantespor 1:0 a po remíze 0:0 na soupeřově půdě jde dál. Český fotbalista se dostal na hřiště v 77. minutě.

Gól vstřelil také Rudolf Skácel a pomohl tak k výhře 4:1 skotských Hearts nad Pécsí a postupu do další fáze soutěže. Dál jde rovněž Tomáš Jun, jehož Austria Vídeň porazila 3:2 Olimpiji Lublaň a český útočník strávil na hřišti celý zápas.

Odvetné zápasy 3. předkola fotbalové Evropské ligy:
Elfsborg - Aalesund 1:1 (0:0) - první zápas 0:4, postupuje Aalesund
Karabach - Bruggy 1:0 (0:0) - první zápas 1:4, postupují Bruggy.
Varaždín - Dinamo Bukurešť 1:2 (1:2), první zápas 2:2, postupuje Bukurešť.
Strömsgodset (Nor.) - Atlético Madrid 0:2 (0:1) - první zápas 1:2, postupuje Atlético,
Sligo Rovers (Ir.) - Vorskla Poltava (Ukr.) 0:2 (0:2) - první zápas 0:0, postupuje Poltava,
FC Aktobe (Kaz.) - Vladikavkaz 1:1 (1:1, 0:0), pen. 3:4 - první zápas 1:1, postupuje Vladikavkaz.
Bröndby Kodaň - Ried 4:2 (2:0) - první zápas 0:2, postupuje Ried,
Helsingborg - Bnei Jehuda Tel Aviv 3:0 (1:0) - první zápas 0:1, postupuje Helsingborg,
BK Häcken (Švéd.) - Nacional Funchal (Port.) 2:1 (1:1) - první zápas 0:3, postupuje Funchal.
Spartak Trnava - Levski Sofia 2:1 (2:1, 0:1), pen. 5:4 - první zápas 1:2, postupuje Trnava,
Gaz Metan Medias (Rum.) - Mohuč 1:1 (1:1, 0:1), pen. 4:3 - první zápas 1:1, postupuje Metan Medias,
Maccabi Tel Aviv - Željezničar Sarajevo 6:0 (3:0) - první zápas 2:0, postupuje Maccabi Tel Aiv,
FC Thun (Švýc.) - Palermo 1:1 (0:0) - první zápas 2:2, postupuje Thun.
Lokomotiv Sofia - Slask Vratislav 0:0, pen. 3:4 - první zápas 0:0, postupuje Vratislav,
Westerlo - Young Boys Bern 0:2 (0:1) - první zápas 1:3, postupují Young Boys Bern,
FC Vaduz - Hapoel Tel Aviv 2:1 (0:1) - první zápas 0:4, postupuje Hapoel,
ADO Den Haag - Omonia Nikósie 1:0 (0:0) - první zápas 0:3, postupuje Omonia,
Olympiakos Volos (Řec.) - Differdange 03 (Luc.) 3:0 (1:0) - první zápas 3:0, postupuje Volos,
FK Rabotnički (Mak.) - Anorthosis Famagusta 1:2 (0:0) - první zápas 2:0, postupují Rabotnički (gól za Famagustu Rezek),
PAOK Soluň - Valerenga Oslo 3:0 (1:0) - první zápas 2:0, postupuje Soluň.
Fulham - RNK Split 2:0 (1:0) - první zápas 0:0, postupuje Fulham,
CZ Bělehrad - FK Ventspils (Lot.) 7:0 (4:0) - první zápas 2:1, postupuje CZ Bělehrad,
Saint Patrick's Athletic - Karpaty Lvov (Ukr.) 1:3 (0:1) - první zápas 0:2, postupují Karpaty Lvov,
Heart of Midlothian - Pécs 4:1 (2:0) - první zápas 1:1, postupují Hearts (gól za Hearts vstřelil Skácel).
Austria Vídeň - Olimpija Lublaň 3:2 (1:0) - první zápas 1:1, postupuje Austria,
Vitória (Port.) - Midtjylland 2:1 (0:1) - první zápas 0:0, postupuje Vitória.