Rubriky:

Evropská liga

Bleskový úder Teplic skolil favorita

7. listopadu 2003 10:08 - ROTTERDAM

Ten moment byl klíčový. Patrik Kolář poslal po pár desítkách sekund dlouhý výkop na Jana Rezka, který se hnal za míčem. Už se dostával přes obránce Feyenoordu a ten jej zastavil rukama. Favorizovaný rotterdamský soupeř Teplic v Poháru UEFA šel do dlouhého početního oslabení. A Michal Doležal se navíc z přímého kopu trefil senzačně.

 

ČTK/AP

"S Patrikem jsme byli dohodnutí, ať to v takových situacích cpe dopředu a vyšlo to hned na začátku, rozhodčí nejdřív sahal do trenýrek pro žlutou, ale když přiběhli další naši kluci, tak vytáhl z trika červenou, i když se mu asi moc nechtělo," líčil Rezek, který ve druhé půli přidal další gól.

"Překvapivé, ale zasloužené vítězství," hodnotil teplický útočník, s Horváthem a Doležalem nejlepší hráči utkání. Tepličtí si postěžovali, že těch karet pro domácí mohlo být ještě více. Rada měl rozbitou tvář a vyražené zuby ze souboje s Leonardem. "Nepřeju nikomu vidět jeho obličej," poznamenal trenér František Straka, ale hlavně se pýřil nad výkonem svého celku.

O postupu Straka nespekuluje

Navíc si sám dělal tlumočníka. Nizozemským novinářům, kteří jím pohrdli den před utkáním, nabídl překlad do němčiny. "Zvládli jsme to výborně. Takticky dobrá práce," pokračoval. Až v den utkání vyjevil brankářské dvojici, kdo se postaví mezi tyče. Šanci po Poštulkových chybách dostal Kolář.

"Odvedl dobrý výkon," ocenil novice Straka, ale ani za nic nechtěl kalkulovat o postupových šancích. "Znáte mě dobře," okřikl novináře. "Vyhráli jsme jen prvních devadesát minut. Bylo by fatální spekulovat o tom, že jsme dál. To nechtějte ode mě slyšet!"

Podrobnosti z utkání 2. kola Poháru UEFA Feyenoord Rotterdam - Teplice najdete zde.

Podrobnosti z utkání 2. kola Poháru UEFA Slavia - Levski Sofie najdete zde.
Výsledky ostatních zápasů 2. kola Poháru UEFA najdete zde.

Václav Procházka, Právo (Rotterdam)

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..