Rubriky:

Evropská liga

Schalke se muselo o výhru třást, píše německý tisk a chválí Plzeň za statečnost

24. února 2012 13:12 - BERLÍN

Plzeňští fotbalisté si zaslouží obdiv za statečnost, se kterou ve čtvrteční odvetě Evropské ligy, ač oslabení o dva hráče, bojovali proti Schalke. Nebýt kanonýra Klaase-Janse Huntelaara, mohl tým z Gelsenkirchenu dopadnout bledě, tak chválí výkon českého mužstva německý tisk.

 

Martin Meissner, ČTK/AP

"Češi, kterým chyběl potrestaný kapitán Pavel Horváth, se ukázali po brzkém vedení Schalke jako schopný soupeř," konstatují německé listy. "Po hodině hry, kdy musel ze hřiště Bakoš, pro hosty už nic nemluvilo, tým trenéra Pavla Vrby se však nevzdal. Ani v prodloužení nepůsobili hostitelé příliš suverénně, nakonec však osmifinále zachránili," shrnují duel tamní žurnalisté.

Podle spox.com předvedlo bundesligové mužstvo především v základní hrací době slabý výkon a na postup se dost nadřelo. "Brzký gól nedal Schalke žádnou jistotu. Scházel mu pohyb dozadu a Plzni nekladlo žádný větší odpor při překonávání středu pole, mnohdy dlouhými sóly," uvedl sportovní web.

Procitli až v prodloužení

Hra německého týmu se podle něj nezlepšila ani po přestávce. "Schalke se omezovalo na udržování Čechů daleko od své branky a jeho kontry byly velmi slabé. Dvě minuty před koncem tak přišel trest v podobě vyrovnání. Schalke procitlo až v prodloužení. Plzeň se na chvíli bránila vyřazení dokonce v devíti, Huntelaar ale zasadil statečným Čechům k. o.," napsal spox.com.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..