Živě

Dojatý Tvrdík! Šéfa Slavie dostalo uvítání v Londýně. Co se stalo?

6. dubna 2021 20:33 - Londýn/Praha

Dojatý. Možná se mu do očí draly i slzy. Nikoliv však smutku, ale štěstí. Předseda představenstva fotbalové Slavie byl úplně hotový, sotva vkročil na anglickou půdu. Po příletu do Londýna ho do kolen dostalo uvítání na letišti. Tam totiž slávisty pozdravil reprezentační záložník Tomáš Souček, který dříve válel v Edenu a nyní září v Premier League v barvách West Hamu. „Vidět legendu Tomáše Součka čekat na letišti na svůj klub, to Vás opravdu dojme," napsal Tvrdík na sociální sítě. Slavia se ve čtvrtek utká v Evropské lize s Arsenalem.

 

Facebook SK Slavia Praha, Facebook

Slavia dominuje české nejvyšší soutěži, skvěle si vede i v Evropské lize, kde se dostala už do čtvrtfinále. Tam ji ve čtvrtek večer čeká úvodní čtvrtfinále na půdě slavného Arsenalu. Červenobílí nejsou v pohodě. Tým trápí četná zranění, řeší se pozice brankáře a vše ještě umocňuje vývoj „kauzy Kúdela" spojené s údajným rasismem během odvetného zápasu na půdě skotských Rangers v Evropské lize. Z toho všeho musí mít Pražané zamotanou hlavu.

Jako balzám proto musel na všechny slávisty působit po příletu do Londýna Tomáš Souček, který přišel svého bývalého zaměstnavatele a klub svého srdce přivítat na letiště. Hotový byl z toho i Jaroslav Tvrdík. „Za svůj bohatý život jsem zažil hodně, ale tohle Vás opravdu dojme," připustil. „Slávistická rodina je absolutně nejvíc," dodal.

O tom, že má Souček Slavii stále v srdci, nemusí nikdo pochybovat. S klubem z Edenu je stále ve spojení, úspěchy v Evropské lize prožívá s klubem i prostřednictvím videohovorů, kdy je za pomoci telefonu s hráči přímo na hřišti. I když se teď pere v Premier League v barvách West Hamu o vstupenku do Ligy mistrů v příští sezoně, pořád drží palce i týmu Jindřicha Trpišovského.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený SK Slavia Praha (@slaviapraha)

Mistrovský klub na oplátku umístil Součkův dres do svého muzea a dá se říct, že Tomáš Souček je tak navždy zapsán zlatým písmem do historie Slavie.

Kompletní program play off Evropské ligy. Finále se hraje v polském Gdaňsku

rjm, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..