Rubriky:

Evropská liga

Teplice dokázaly víc, než se čekalo

5. března 2004 09:52 - PRAHA

Fotbalisté Teplic v Poháru UEFA ostudu rozhodně neudělali a dá se říci, že překročili plán. Dostali se do 3. kola, předtím vypráskali Kaiserslautern a Feyenoord. A rozloučili se domácí výhrou 1:0 nad Celtikem Glasgow, která byla parádní tečkou. Nic na tom nemění fakt, že to byl konec jejich tažení, protože skotský celek doma v prvním zápase zvítězil 3:0.

Jen se potvrdilo, že Celtic už byl pro Teplice velkým soustem. Stačí se podívat na účastníky osmifinále. Kromě tureckého Genclerbirligi, které vyřadilo bankrotující Parmu, zde mají všechny týmy větší věhlas. I trenér František Straka bez váhání přiznal, že tato společnost už je někde jinde.

"Podle jmen je to asi maximum. Ale nikde není psáno, že kdyby se udržel mančaft pohromadě a kdyby nebyl nikdo zraněn, dalo se možná myslet i výš. Jenže na kdyby se nehraje," řekl kapitán Teplic Pavel Horváth, který stále nemůže hrát kvůli natrženému vnitřnímu postrannímu vazu v koleni.

Tepličtí rozhodně nemusejí věšet hlavu. Proti Celtiku předvedli bojovný výkon a díky nasazení i touze po vítězství na hřišti smazali miliónové rozdíly mezi oběma kluby. "Modlil jsem se, abychom to dohráli bez úhony, abych měl aspoň tyhle kluky zdravé na nedělní zápas s Budějovicemi," řekl Straka. Přání se mu nesplnilo, protože na marodku přibyl stoper Hunal. Ve středu si natrhl zadní stehenní sval na pravé noze a minimálně týden bude mimo hru.

Právě úzký kádr je největším problémem Teplic - při zranění Horvátha s Kowalíkem a nucené absenci Kleina s Krmašem, kteří nemohou hrát evropské poháry, měl Straka na lavičce fotbalisty s minimem zkušeností. "V současném složení jsme asi na víc myslet nemohli. I tak jsme se v Evropě ukázali a potvrdili, že se dá hrát s každým," mínil Horváth, který zápas prožíval jen jako divák.

Těžko někdo mohl čekat, že si Teplice ve středu večer otevřou na Stínadlech střelnici a favorizovanému Celtiku nasázejí tři nebo čtyři góly. Skotský tým hrál to, co potřeboval. Nic víc, nic míň. "Oni sem přijeli s jediným úkolem - postoupit. To bylo na jejich výkonu vidět, ale z domova měli nahráno," vypozoroval Horváth.

Výhra nad Celtikem je pro Teplice cenným skalpem. "Takový tým moc často neporazíte. Už před prvním zápasem jsem říkal, že vám z pěti zápasů dají třikrát příděl a možná ve dvou z nich máte šanci něco uhrát. Jsem rád, že se nám to povedlo. Pro klub jako Teplice se jedná o velký dílčí úspěch," dodal zraněný teplický špílmachr.

Jan Krůta , Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..