Olomouc hladce proklouzla do Poháru UEFA

OLOMOUC

Bez problémů si zajistili účast v hlavní soutěži Poháru UEFA fotbalisté Sigmy Olomouc. Po vítězství 2:1 na půdě moldavského Nistru Otači nezaváhali ani v odvetě a před domácími fanoušky přehráli soupeře vysoko 4:0.

Olomoucký trenér Uličný vsadil na útočnou hru a proti moldavské defenzivě nasadil na hrot trojici Reiter, Babnič a Vyskočil. Výsledkem ofenzivního pojetí byl vytrvalý tlak Sigmy, která soupeře jen zřídka pouštěla na svou vlastní polovinu. Otači spoléhalo na hru v obraně, kterou se pokoušelo vylepšit rychlými protiútoky.

Tato zbraň však za celý úvodní poločas vyšla pouze jednou, když v 15. minutě Bursuc poslal kolmou přihrávkou do sólového útoku Pogrebana a šanci zmařil včasným vyběhnutím a pádem pod nohy protihráče brankář Vaniak. Při střetu se Pogreban zranil a musel jej nahradit Malickyj.

Ve 32. minutě uvolnil Zbožínek kolmou přihrávkou Vysočila, jenž poprvé prostřelil Bajraševského. O čtyři minuty později bojovně hrající kapitán Olomouce Kučera vybojoval na levé straně míč, který chtěl od postranní čáry nacentrovat před branku. Jeho centr ale získal faleš a zaskočil i moldavského brankáře, přes kterého doplachtil po druhé do sítě.

Šance Otači se neujaly

Pod dojmem dvoubrankového náskoku Sigma po změně stran na chvíli polevila v útočné aktivitě. Hra se v poli vyrovnala, fotbalisté Otači si vypracovali i dvě šance. Nejblíže ke skórování měl po rohovém kopu v 55. minutě Malickyj, jehož hlavička jen těsně minula tyč olomoucké branky.

Po čtvrthodinovém oddechu Hanáci opět přidali na obrátkách. König unikl po pravé straně a jeho přesná přihrávka našla hlavu Vyskočila, jenž přidal třetí gól. Hanáci dohrávali zápas v pohodě, soupeř jim dovolil líbivou kombinační hru s přímočarými křídelními akcemi.

V 65. minutě unikl po pravé straně Babnič a z jeho přesného centru se po pouhých třech minutách pobytu na hřišti zapsal do listiny střelců i Bednář. Hanáci propadli v závěru až velkému klidu a spokojenosti s výsledkem. V závěru nechali dokonale vyniknout i svého brankáře Vaniaka, který kryl dvě nebezpečné rány z kopaček Bursuce a Tkačuka a zasloužil se o čisté konto svého týmu.

Sigma Olomouc - Nistru Otači 4:0 (2:0)
Branky: 32. a 58. Vyskočil, 36. Kučera, 65. Bednář. Rozhodčí: Benisty - Ben Hamou, Šteif (všichni Izrael). ŽK: Hudec - Popescu, Grošev, Lupescu. Diváci: 5014. První zápas 2:1, postupuje Olomouc.
Olomouc: Vaniak - Hudec, Kovář, R. Hubník - König (66. Randa), Zbožínek, Kučera, D. Kobylík (70. Bouška) - Reiter (62. Bednář), Babnič, Vyskočil. Trenér: Uličný.
Otači: Bajraševskij - Lasčenkov, Andrei Maciura, Ostap - Bursuc, Lupascu (62. Butelši), Popescu (72. Solin), Grošev - Pogreban (20. Malickyj), Tkačuk - Lichioiu. Trenér: Alexander Maciura.