Rubriky:

Evropská liga

Českému fotbalu soutěž slušnosti místo v Poháru UEFA nevynese

19. dubna 2005 16:16 - PRAHA

Český fotbal nedosáhne na žádné ze tří účastnických míst v příštím ročníku Poháru UEFA, která získávají národní asociace pro své kluby za vysoké umístění v soutěži slušnosti. Jedno místo obdrží vítěz soutěže fair play, další dvě pak získají národní asociace na základě losu ze zemí, jejichž koeficient byl osm bodů a více. Česká republika podmínky s koeficientem 7,953 nesplnila.

O koeficientech rozhoduje období od loňského 1. června do 31. května letošního roku a český fotbal už nebude mít příležitost si hodnocení vylepšit. K poslednímu březnovému dni je v čele průběžného pořadí Norsko před Dánskem a Švédskem.

Koeficient splňující podmínky pro zařazení do losování mají ještě Estonsko, Anglie, Německo a Francie. ČTK o tom informoval mluvčí fotbalového svazu Daniel Macho.

Český fotbal již jednou svého zástupce v Poháru UEFA díky dobrým výsledkům v soutěži slušnosti měl. Do sezóny 2002/03 vstoupila Sigma Olomouc, která byla vylosována o přestávce finále mistrovství Evropy do 21 let ve Švýcarsku, po němž se český národní tým radoval ze zlatých medailí.

Pořadí v soutěži fair play se sestavuje pomocí řady kritérií. Vedle počtu žlutých a červených karet udělených v soutěžích, jež zastřešuje UEFA, hraje roli například i chování diváků.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..