Rubriky:

Evropská liga

Inspirovali se Kmotrem? Chuligáni Slovanu zanechali hráčům na hřišti drsný vzkaz

7. října 2014 19:18 - Bratislava

Koňská hlava v posteli jako jasné varování mafie. Tuhle scénu znají čtenáři z románu Maria Puza Kmotr. Ovšem ani s fotbalovými chuligány hlásícími se ke Slovanu Bratislava není žádná legrace. Tristní série sedmi soutěžních zápasů bez výhry je rozlítila a právě ve chvíli, kdy byl na odchodu český trenér František Straka, vyslali hráčům týmu velmi drsný vzkaz.

 

Radovan Stoklasa, Reuters

Tahle akce zašla daleko za rámec fotbalového fanouškovství. Hooligans Slovanu Bratislava v noci z neděle na pondělí „vyzdobili" hřiště jedenácti bílými dřevěnými kříži a na plachtě položené na trávníku byl pro hráče od ultras Slovanu napsaný jasný vzkaz: „Na každou svini se vaří voda". Kříže a plachtu doplnil i velký hrnec, na jehož dně ležely dvě useknuté prasečí nožičky. Informuje o tom server šport.sk a fotografie se objevily na hooligans.cz.

Něco podobného se událo i v českém fotbale - a také v souvislosti s nešťastníkem Franzem. V době, kdy František Straka působil ve Slavii, se fanoušci sešívaných odmítali smířit s tím, že jejich mužstvo trénuje sparťan. Na tréninkovém hřišti v Edenu tedy hooligans tehdy vykopali čtyři hroby s kříži pro majitele klubu Aleše Řebíčka, trenéra Straku a další členy vedení Miroslava Platila a Adama Řebíčka...

Halenárova gesta zahájila studenou válku

Straka po nedělním debaklu v Trenčíně ve Slovanu skončil a klub má jeho nástupce představit během reprezentační přestávky. Situace je velmi napjatá, přitom Slovan již 23. října v Evropské lize přivítá pražskou Spartu.

Už po debaklu 0:4 v Trenčíně si to chtěli ultras vyříkat s vedením klubu, ale před Pasienkami hlídalo během nedělní noci až čtrnáct policejních aut, která měla zabránit vstupu nežádoucích návštěvníků do prostor klubu.

Situace mezi příznivci Slovanu a hráči se vyostřila nejen kvůli sérii proher, ale i poté, co útočník Juraj Halenár vyslal k fanouškům po prohraném zápase Evropské ligy v Bernu obscénní gesta.

Fanoušci na oplátku požadovali po Strakovi, aby už Halenára na hřiště nestavěl. Útočník však nastoupil jak v lize v Podbrezové, tak v poháru proti Neapoli.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..