Rubriky:

Evropská liga

Mluvit o postupu si netroufnu. Získali jsme jen tři body, zůstal sparťanský kouč Ščasný na zemi

2. října 2015 15:09 - Praha

Tah se změnami v sestavě mu vyšel, neboť rošády na kyperského protivníka platily a hlavně - do hry sparťanských fotbalistů se promítly pozitivně. Však to také byl od ní v druhém duelu základní skupiny Evropské ligy nejlepší výkon, jaký na podzim předvedla. „V předchozím střetnutí v Tripolisu jsme si nechali dát branku, která vývoj zápasu ovlivnila, tentokrát jsme ale utkání kontrolovali,“ pochvaloval si výkon svých svěřenců letenský kouč Zdeněk Ščasný.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Před konfrontací s Apoelem jste přitom prohlašoval, že vás čeká mnohem silnější protivník, než na kterého jste narazili v prvním střetnutí. Přitom jste ho jasně přehráli...

To proto, že doma hrajeme daleko lépe než na cizích hřištích. A my zahráli skutečně výborně, od začátku jsme diktovali tempo a soupeři dovolili jedinou šanci.

Právě ta mohla být pro další vývoj střetnutí klíčová. Zatrnulo vám hodně, když se za stavu 1:0 objevil Efrem před brankárem Bičíkem?

Byl to strašně důležitý okamžik, i když si netroufnu tvrdit, že byl okamžikem zlomovým. Bičík v ten moment podržel. Ale i Efrem prokázal své individuální kvality a potvrdil, že fotbalisté Apoelu jsou lepší dopředu než v defenzivě.

Prakticky vzápětí jste přidali druhou branku a za výhrou už kráčeli naprosto suverénně, takže tři předpokládané body jste si připsali na konto bez problémů.

Splnili jsme to, co jsme chtěli - vyhrát za každou cenu. Bylo to důležité nejen vzhledem ke konstelaci ve skupině, ale i s ohledem na výsledek nedělního derby se Slavií.

V porovnání s derby jste udělal rošády v sestavě, které vám vyšly. Třeba se zařazením Brabce, ale stejně tak Fataie nebo Marečka. Znamená to, že už máte jasno o ideální sestavě, která se v dosavadním průběhu podzimu pravidelně měnila?

Nevím, zda je ideální, jen v to mohu doufat. Na levém kraji obrany zahrál velice dobře Frýdek, Fatai hrál také výborně.

Přitom jste ho zařadil do středové řady, i když do Sparty přišel jako hrotový útočník s patentem na góly.

Bavil jsem se s ním o této roli, protože jsem věděl, že v předchozím angažmá v Rumunsku na tomto místě hrával. A proti Apoelu potvrdil, že i na levém kraji zálohy může nastupovat. Nabíhal za obranu, plnil si defenzivní úkoly, poctivě se vracel. Tím ovšem netvrdím, že bude hrát v záloze napořád, protože je to výborný útočník.

Vyšel vám i tah s Brabcem, který zaskakoval za zraněného Holka...

Uvažoval jsem o jeho nasazení bez ohledu na to, zda by Holek byl k dispozici. Je pravda, že jsem mu nedával moc příležitostí, ale pochopil to, i když jeho manažer uvažoval o tom, že odejde na hostování. Ale on pracoval, byl trpělivý, v přípravě jsme se snažili odstranit chyby, které jsem mu vytýkal.

A proti Apoelu zahrál výtečně...

Souhlas. A nejen proto, že založil akci před první brankou a druhý gól sám dal. Počínal si suverénně, takže stoprocentně dostane větší prostor.

V základní sestavě se objevil i Mareček, jemuž jste dal přednost před Steinhöferem. Co vás k tomu vedlo?

Věděl jsem, že Efrem je nebezpečným hráčem a že Mareček zvládne úkoly lépe. V soubojích i ve hře dozadu.

Tahy vám vyšly, takže máte na kontě čtyři body a společně s vedoucím týmem skupiny Schalke můžete myslet na postup...

Něco podobného si zatím neodvážím říct. Získali jsme tři body, ale další zápasy jsou teprve před námi.

zp, dos, Sport.cz

Postoupí Sparta ze základní skupiny K do další fáze Evropské ligy?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..