Rubriky:

Evropské ligy

O peníze mi nejde, tvrdí Gullit o trenérském angažmá v Grozném

20. ledna 2011 16:24 - MOSKVA

Legendární nizozemský fotbalista Ruud Gullit tvrdí, že nejde trénovat ruský klub Těrek Groznyj kvůli penězům. Po práci na kandidatuře Nizozemska a Belgie, které se neúspěšně ucházely o pořádání mistrovství světa v roce 2018, se prý chtěl rychle vrátit na lavičku. S čečenským týmem podepsal v úterý smlouvu na jeden a půl roku.

"Žádné nabídky z předních klubů jsem neměl, což je uprostřed sezony přirozené. Měl jsem dvě nabídky mimo Evropu a jedna byla až moc daleko," citoval bývalého trenéra Chelsea a Newcastlu list Sovětskij sport. Naposledy Gullit vedl Los Angeles Galaxy, kde skončil v srpnu 2008.

Osmačtyřicetiletý držitel Zlatého míče z roku 1987 přiznal, že když mu z Grozného poprvé zavolali, byl v šoku. "Nikdy v životě bych neřekl, že se jednou dostanu na Kavkaz. Ale život je plný překvapení. Jediné, co mi dělá starosti, je jazyková bariéra," prohlásil Gullit.

Od prezidenta klubu a zároveň Čečenské republiky Ramzana Kadyrova dostal Gullit úkol umístit se mezi nejlepšími osmi týmy, které budou v závěrečné fázi sezony ruské ligy bojovat o titul a evropské poháry.

"Klub má velké možnosti posílit mužstvo a doufají, že moje přítomnost přitáhne kvalitní hráče," uvedl mistr Evropy z roku 1998.

O síle mužstva, které skončilo v minulém ročníku ruské ligy dvanácté, Gullit moc velkou představu nemá. "Mám nějaké videozáznamy ze zápasů Těreku, ale viděl jsem jen pár útržků," řekla bývalá hvězda AC Milán.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy