Jankulovski pomohl zdolat Inter

Fotbalisté Interu Milán prohráli doma v nedělním programu italské ligy s Udine 1:2. Na vítězný gól hostí nahrál v 66. minutě Favovi český reprezentant Marek Jankulovski. Vítězství neslavil ani další velkoklub AC Milán, jenž s Lecce bojující o záchranu uhrál pouze remízu 1:1. ZPRAVODAJSTVÍ Z FOTBALOVÉ EVROPY

Lecce se ujalo vedení zásluhou Uruguayce Chevantona, favorizované hosty zachránil od teprve druhé porážky v sezóně v úvodu druhého poločasu nejlepší střelec Serie A Ukrajinec Ševčenko.

Soupeř Sparty v osmifinále Ligy mistrů hrál v sestavě Dida - Cafú, Nesta, Maldini, Kaladze - Gattuso (68. Brocchi), Pirlo, Seedorf, Rui Costa (46. Tomasson) - Kaká (87. Serginho), Ševčenko.

V 21. kole se nedařilo také druhému AS Řím, který po předchozím čtyřbrankovém vítězství nad Juventusem remizoval 0:0 na hřišti poslední Ancony. 'Stará dáma' tak může v případě výhry ve večerním duelu s Regginou snížit svou ztrátu na druhé místo na jeden bod.

Itálie - 21. kolo:
Inter Milán - Udine 1:2 (71. Julio Cruz - 52. Pinzi, 66. Fava), Brescia - Sampdoria Janov 1:1 (6. Caracciolo - 56. Doni), Boloňa - Modena 1:1 (34. Locatelli - 64. Amoruso), Siena - Parma 1:2 (43. Chiesa - 58. Gilardino, 90. Bresciano), Lecce - AC Milán 1:1 (19. Chevanton - 52. Ševčenko), Ancona - AS Řím 0:0, Juventus Turín - Reggina 1:0 (50. Maresca)

Dvě branky Víctora v prvním poločase přinesly fotbalistům La Coruni vítězství 2:0 nad Pamplonou a udržely je v těsném kontaktu s vedoucí dvojící španělské ligy. Za prvním Realem Madrid zaostává Deportivo o tři body, druhá Valencie má jednobodový náskok.

Víctor otevřel skóre ve 23. minutě, kdy střelou z 20 metrů zužitkoval krásnou přihrávku Diega Tristana. O čtvrt hodiny později zvýšil na 2:0 poté, co se mu podařilo zakončit rychlý protiútok, který začal před vlastní šestnáctkou. Pamplona dohrávala zápas bez vyloučeného Pabla Garcíi a Víctor mohl završit hattrick, rozhodčí ale jeho gól neuznal kvůli ofsajdu.

Střelecké hody si užili fanoušci ve Villarrealu. Šestý tým tabulky nastřílel nejvíc gólů ve své prvoligové historii a Santander rozdrtil 6:3. Málaga ukončila sérii šesti porážek za sebou a Espaňol přestřílela 5:2.

Španělsko - 24. kolo:
La Coruňa - Pamplona 2:0 (23. a 37. Víctor), Betis Sevilla - Zaragoza 2:1 (34. Denilson, 38. Alfonso - 2. Cani), Mallorca - Albacete 0:0, Valladolid - Vigo 0:2 (47. Mostovoj, 87. Jesuli), Málaga - Espaňol Barcelona 5:2 (36. Angel, 39. Manu, 45. Juanito, 61. Salva, 83. Insua - 45. Lopo, 76. Tamudo), Villarreal - Santander 6:3 (4. a 36. Belletti, 32. Riquelme, 68. Mari, 72. Anderson, 90. Juanma - 34. a 84. Benajun, 56. Alvarez z pen.), FC Barcelona - Atlético Madrid 3:1 (10. Saviola, 25. Ronaldinho, 44. García - 22. Nikolaidis), Real Madrid - Valencie 1:1 (90. Figo - 74. Ayala)

Díky dvěma brankám brazilského útočníka Ewerthona zvítězil v německé fotbalové lize Dortmund 2:0 na hřišti Mnichova 1860 a oživil naděje na postup do evropských pohárů. V tabulce je zatím šestý se ztrátou osmi bodů na třetí Stuttgart. Na druhém gólu měl zásluhu Jan Koller, který vyhrál souboj uprostřed hřiště a poslal míč Fringsovi, jenž nasměroval gólovou přihrávku Ewerthonovi.

Do sestavy Dortmundu se vrátil po disciplinárním trestu Tomáš Rosický, kterého až v závěru vystřídal Lars Ricken. V mnichovské jedenáctce naopak chyběl Roman Týce, který má natažené lýtko a na svůj jubilejní stý bundesligový start si musí počkat.

Už o devět bodů vedou soutěž hráči Brém, kteří porazili Kaiserslautern 1:0 díky brance brazilského kanonýra Ailtona, jenž ve třetí minutě nastaveného času proměnil penaltu. Potrestal tak faul Knavse, který ho zastavil v pokutovém území a přiblížil o další krok Werderu čtvrtý mistrovský titul. Brémy využily sobotní porážky Bayernu v Bochumi.

Německo - 20. kolo: Werder Brémy - 1. FC Kaiserslautern 1:0 (90. Ailton z pen.), Mnichov 1860 - Borussia Dortmund 0:2 (41. z pen. a 60. Ewerthon).