Rubriky:

Španělsko

Hrozba pro Manchester? Mourinhův důvtip a fantastická motivace navrch, tvrdí Ferguson

12. února 2013 08:00 - Manchester/ Praha

Všechno by mělo hrát v bitvě gigantů pro Manchester United. Všechno, až na Mourinhův důvtip. „A on svůj důvtip bude chtít proti mně využít, tím jsem si jistý. A že je José zatraceně důvtipný a mazaný, to si pište,“ přiznal kouč lídra anglické Premier League Alex Ferguson, že ve středeční první osmifinálové partii Ligy mistrů na San Bernabeu mezi Realem Madrid a jeho týmem žádné prognózy o favoritovi platit nebudou.

 

Jon Super, ČTK/AP

Manchesteru United by mělo nahrávat všechno. Vede suverénně anglickou ligu, vyhrává jeden zápas za druhým, jeho náskok před obhájcem titulu Manchesterem City narostl na dvanáct bodů.

Ostrý kontrast ve srovnání s Realem, který je španělské lize až třetí, přičemž na první Barcelonu má šestnáctibodové manko, takže Mourinho je logicky pod velikým tlakem.

Mourinho na audienci

„Proto přehodnotil priority a jeho hlavním cílem je vyhrát Ligu mistrů, o tom nepochybuji," je přesvědčený jedenasedmdesátiletý Ferguson, který se netají  přátelskou náklonností k Mourinhovi. Mimochodem - když v neděli přijel Mou do Manchesteru, aby si středečního soupeře svého Realu prohlédl na vlastní oči v duelu s Evertonem, pozval ho na návštěvu do svého království v útrobách Old Trafford.

„Byl jsem tím obrovsky poctěn. Sir Alex je nejen velkou postavou světového fotbalu, ale je to především dobrý člověk, s nímž jsem měl vždy skvělé vztahy," přiznal Mourinho, jak moc ho audience u Fergusona potěšila.

Trenér Manchesteru mu ovšem komplimenty oplatil. „José odvedl v Madridu skvělou práci a vybudoval výtečný tým. A nikoli jeden, on by mohl postavit hned dvě skutečně silná a skvělá mužstva."

Ferguson se do války vtáhnout nenechá

Že by snad psychologická válka, kterou dokáže Mourinho spustit před každou velkou konfrontací a z níž vychází prakticky pokaždé jako vítěz?

„Já se do ní vtáhnout nenechám, protože vím, jak je José chytrý. On si v nich libuje a vysloveně si je užívá. Nikdy si nemůžete být dopředu jistí, s čím přijde," odmítá Ferguson pustit se portugalským koučem ve službách Realu do rozpustilých hrátek, natož pak slovních přestřelek.

„Pro mě je podstatné, abych pro zápas v Madridu vybral a sestavil správný tým," přidal před cestou na San Bernabeu.

Jednu výhodu Ferguson ale přece jen registruje a přiznává - na Real čekají mezi prvním osmifinále s jeho Manchesterem a březnovou odvetou na Old Trafford dva velice prestižní zápasy s Barcelonou. Nejprve ve španělském Královském poháru, poté v lize.

„Real čeká skutečně náročný program, neboť se bude muset vyrovnat s velkým tlakem. Ale Josého touhou je v první řadě vyhrát Ligu mistrů, protože by se stal prvním trenérem, který by něco podobného svedl s třemi různými mužstvy. A to pro něho představuje fantastickou výzvu," uvědomuje si Ferguson, že kontroverzní Mou bude chtít přes jeho Manchester postoupit za každou cenu. A že k tomu použije veškerý svůj důvtip, o tom kouč United nepochybuje.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..