Rubriky:

Španělsko

Ronaldo věděl všechno nejlíp, stěžuje si Mourinho. Promluvil i o Pepého zradě

5. června 2013 18:24 - Madrid

Že by spolu s koučem José Mourinhem přišel z Realu Madrid do Chelsea i hvězdný Cristiano Ronaldo? Tak tahle možnost v nejbližší době téměř jistě zůstane jen v rovině hodně nepravděpodobné spekulace. Portugalský kouč totiž potvrdil, že to v jejich vztazích na Santiago Bernabeu hodně skřípalo.

 

Profimedia.cz

Jejich vzájemná spolupráce po třech letech vyústila ve spory, které začínaly prosakovat na veřejnost. Vedle Ronalda se proti trenérovi postavila i řada jiných opor i část fanoušků.

„Měl pod mým vedením tři výborné sezóny. Nevím, jestli byly jeho vůbec nejlepší v kariéře, protože i v Manchesteru United měl skvělé sezóny. My jsme pro něj našli v taktice prostor, který mu pomohl se na hřišti výrazně projevit, což se také ukázalo v jeho gólovém účtu. Jediným problémem bylo, že jsem ho coby kouč z taktického hlediska kritizoval, abych mu pomohl dál se rozvíjet. To on ale neakceptoval, asi si myslel, že to všechno ví sám nejlíp a kouč už mu nijak nemůže pomoct," postěžoval si Mou v rozhovoru pro španělskou Intereconomii.

Pepé posazení na lavičku neunesl

Dál už ale charismatický portugalský stratég nezašel. Podle jeho slov mezi ním a jeho krajanem na hřišti žádná jiná nevraživost nepanuje.

„Není tu žádný jiný problém. Poslední dva zápasy byly jediné, které neodehrál. Bolela ho záda a já nikdy nezpochybňuji, když hráč řekne, že je zraněný," pokračoval kouč.

Rozpovídal se také o údajné „zradě" jiného Portugalce Pepého, jenž se také od svého krajana na lavičce odvrátil, přestože to byl právě on, kdo po svém příchodu posílil jeho roli v týmu.

„Tohle je spíš otázka na něj. Já k tomu mohu říct jen to, že když jsem přišel, byl jednou nohou z klubu pryč. Já jsem ho udržel a vybojoval mu plat, který odpovídá úrovni fantastického hráče," připomněl Mourinho.

„Jenže pak se zranil. Naskočil místo něj o třináct let mladší kluk (Raphael Varane) a já jsem cítil, že si místo v týmu zaslouží, což on (Pepé) nevzal dobře. Najednou všichni lidé, kteří ho předtím kritizovali, byli na jeho straně a proti mně," vysvětloval.

Ronaldo naznačil, že smlouvu v Madridu, která mu vyprší v roce 2015, zřejmě neprodlouží. Vedle Chelsea se o jeho služby eminentně zajímal také Manchester United či pařížský PSG.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Španělsko

Filtr článků - Španělsko


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..