Rubriky:

Ostatní

FIFA bude v říjnu jednat o využití technologií ve fotbale

11. srpna 2010 10:23 - SINGAPUR

Šéf světového fotbalu Sepp Blatter potvrdil, že na programu říjnového jednání komise IFAB, která je zodpovědná za pravidla, bude diskuse o možnostech zavedení moderních technologií ve sporných brankových situacích. Švýcarský funkcionář na tiskové konferenci v Singapuru prohlásil, že schůzky se zúčastní i možní dodavatelé, aby prezentovali své varianty řešení.

 

Vivek Prakash , Reuters

Volání po zavedení technologií zesílilo při letošním mistrovství světa v JAR, na kterém rozhodčí neuznali regulérní gól Angličana Franka Lamparda v osmifinále s Německem, ačkoliv se míč po jeho střele odrazil od břevna metr za brankovou čáru.

Odpůrce novinek Blatter už tehdy slíbil, že se FIFA začne problémem zabývat, ale na červencovém zasedání IFAB na technologie nedošlo. Komise tehdy ale rozhodla o prodloužení a rozšíření experimentu s brankovými rozhodčími na další dvě sezóny.

"Na říjnovém jednání už brankové technologie budou na programu jednání," řekl Blatter v Singapuru, kde je u příležitosti zahájení fotbalových turnajů na premiérových Olympijských hrách mládeže. Dodal, že se nikdy zavedení technologií nebránil. "Říkal jsem, že pokud budeme mít absolutně přesný a jednoduchý systém, tak jej zavedeme. Dosud jsme takový neměli," řekl čtyřiasedmdesátiletý Blatter.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní