Manchester City - Arsenal 3:1Rashford spasil United, Agüero nasázel hattrick Arsenalu

Londýn

Argentinský útočník Sergio Agüero rozhodl hattrickem šlágr anglické fotbalové ligy, ve kterém Manchester City zvítězil nad Arsenalem 3:1. Pro třicetiletého kanonýra to byl už desátý třígólový zápas v dresu Manchesteru City v Premier League, pouze Alan Shearer dal o jeden hattrick v historii víc.

Kanonýr Sergio Agüero (vpravo) oslavuje hattrick se spoluhráčem z Manchesteru City Raheemem Sterlingem.

Domácí vstoupili do zápasu skvěle, už po 46 vteřinách otevřel Agüero skóre hlavou. Postaral se tak o druhý nejrychlejší gól ročníku Premier League. Hosté srovnali po rohovém kopu v 11. minutě zásluhou obránce Koscielného.

Těsně před poločasem se ale proti německému brankáři Lenovi opět prosadil Agüero. Po změně stran přidal třetí branku a se 14 góly je třetím nejlepším střelcem soutěže. Arsenal prohrál s Manchesterem City už popáté v řadě a klesl za pohárové příčky na šesté místo.

Sergio Agüero (uprostřed) dává třetí gól v ligovém duelu proti Arsenalu.

Útočník Marcus Rashford v jubilejním 100. startu v anglické lize zařídil vítězství Manchesteru United 1:0 na hřišti Leicesteru. Pro jednadvacetiletého anglického reprezentanta to byla už 26. ligová branka, na stovku startů v dresu "Rudých ďáblů" dosáhl jako druhý nejmladší po Ryanu Giggsovi.

Rashford rozhodl zápas už v 9. minutě, kdy zužitkoval pohotový Pogbův centr devátým gólem v sezoně. United vyhráli deváté z deseti soutěžních utkání pod vedením trenéra Oleho Gunnara Solskjaera. Norskému kouči pokazila bilanci jen předchozí remíza s Burnley.

Marcus Rashford z Manchesteru United se raduje z gólu proti Leicesteru.

Manchester také vyhrál pátý venkovní duel v řadě, což se mu naposledy povedlo v říjnu 2012, kdy slavný klub vedl ještě Alex Ferguson. Leicester čeká na vítězství v lize už čtyři utkání, z nichž vytěžil jediný bod.