Rubriky:

Anglie

Kouče Manchesteru Fergusona rozčílilo omilostnění Terryho

17. září 2008 10:10 - LONDÝN

Trenéra Manchesteru United Alexe Fergusona rozčílilo, že si kapitán Chelsea John Terry nemusí odpykat automatický třízápasový trest za vyloučení v utkání s Manchesterem City. Klíčový obránce londýnského klubu tak může nastoupit v nedělním ligovém šlágru proti jeho svěřencům.

Rozhodčí Mark Halsey vyloučil Terryho bez předchozího varování za faul na unikajícího útočníka Joa, i když před českým brankářem Chelsea Petrem Čechem byli ještě další bránící hráči. Klub se odvolal a anglická Fotbalová asociace (FA) Terrymu odpustila jinak automatický třízápasový distanc s vysvětlením, že šlo o nespravedlivé vyloučení.

Podle Fergusona za verdiktem stojí generální manažer komise profesionálních rozhodčích Keith Hackett, který prý nutil arbitra k odvolání rozhodnutí. "Prostě nechápu, jak se to mohlo stát. Kdyby to byl Manchester United, Hackett by tohle nikdy neudělal. Když někdy v budoucnu rozhodčí udělají chyby, tak bude muset takové omilostnění přijít znovu," řekl Ferguson britskému tisku.

Mluvčí komise rozhodčích však prohlásil, že šéf této organizace nebyl do odvolacího procesu nijak zapojen. "Všechny disciplinární záležitosti jsou pouze otázkou FA," reagoval na Fergusonovo nařčení.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..