MANCHESTER

Zase se o něm mluví. V poslední době neuplyne týden, aniž by na sebe kontroverzní útočník Manchesteru City Mario Balotelli nestrhl pozornost. Ve třináctém kole Premier League se během šesti minut vykartoval proti Liverpoolu a o následujícím víkendu na sebe v anglické nejvyšší soutěži upozornil ležérní brankou. Balón do sítě Norwiche poslal ramenem.

Trenér Roberto Mancini má se svým krajanem Balotellim trpělivost. Už po jeho vyloučení v utkání s Liverpoolem prohlásil: „Mario udělal hromadu chyb, ale myslím, že by rozhodčí mohli chápat, že někdy ho ostatní provokují. Měl mít na pozoru a hrát chytře. Já nemohu udělat nic - jen on sám je na hřišti. Fotbal je to jediné, čím by se měl zabývat.“

Útočním Manchesteru City Mario Balotelli (vlevo) střílí do sítě brankáře Norwiche Johna Ruddyho branku ramenem.foto: Reuters/Darren Stamples

Italský mladík ho vyslechl v zápase proti Norwichi. I přes konečné skóre 5:1 pro lídra tabulky, nemělo utkání tak jednoznačný průběh. „V první půli to nebylo snadné, protože Norwich bránil se všemi svými hráči za balónem, ale Agüero vstřelil fantastický gól,“ vyzdvihl Mancini po zápase branku argentinského forvarda z 32. minuty.

Útočním Manchesteru City Mario Balotelli (vpravo) po své vstřelené brance do sítě Norwiche.foto: Reuters/Darren Stamples

Balotelli šel na hřiště v 72. minutě za stavu 3:0. A tentokrát fanoušky Citizens potěšil. Tři minuty před koncem druhé půle totiž zahájil akci útočnou akci, když do pokutového území vyslal Johnsona, který mu balón vrátil. Balotelliho ránu sice zbrzdil gólman Ruddy, ale míč se vymrštil do výšky a padal do brány. Jednadvacetiletý Balotelli celou situaci ještě vyšperkoval. Letícímu balónu nastavil rameno, od něhož se odrazil do brány.

Manchester City nakonec zvítězil nad nováčkem vysoko 5:1. Celkově již nasázel ve čtrnácti zápasech 48 branek a s pětibodovým náskokem před druhým Manchesterem United kraluje anglické lize.