Arsenal - Manchester City 1:0Manchester United vede ligu o osm bodů, Citizens padli na Arsenalu

Londýn

Fotbalisté Manchesteru United porazili Queens Park Rangers 2:0 a díky osmému vítězství v řadě mají na druhý Manchester City v anglické lize náskok už osm bodů. Městský rival totiž propásl možnost snížit odstup v odpoledním šlágru kola na Arsenalu. Jediný gól vstřelil tři minuty před koncem domácí Arteta, a tak se Citizens, kteří Premier League dlouho vedli, loučí s vytouženým titulem...

Útočník Manchesteru United Wayne Rooney se raduje z branky.

United se dostali do vedení z kontroverzního pokutového kopu Wayna Rooneyho v 15. minutě. Rozhodčí po minimálním kontaktu zřejmě chybně odpískal penaltu a vyloučil kapitána QPR Shauna Derryho, faulovaný Ashley Young byl navíc předtím v ofsajdu. Rooney vstřelil celkově už 30. gól v této sezoně.

Náhradní brankář hostů Radek Černý strávil zápas na lavičce a na slavném Old Traffordu sledoval výborný výkon svého konkurenta Paddyho Kennyho. Ten zmařil favoritovi řadu šancí, nejlepší zákrok předvedl proti osamocenému Rafaelu da Silvovi, jehož střelu zblízka srazil na břevno. Podruhé ho až v 68. minutě zdálky propálil Paul Scholes.

Kapitán české reprezentace Tomáš Rosický znovu figuroval v základní sestavě Arsenalu. Nechybělo dokonce moc, aby v 16. minutě otevřel skóre. Vermaelen totiž hlavou orazítkoval po Artetově rohovém kopu břevno. Rosický mohl dorážet, ale jeho hlavička skončila nad. Největší šanci hostů v prvním poločase měl zase Balotelli, jehož pohotové zakončení patou zastavil v cestě do sítě Gibbs.

Po přestávce šancí na obou stranách přibylo. Hostující Agüero nebezpečně hlavičkoval a Szczesny vytáhl míč konečky prstů nad břevno. Pak už měl navrch Arsenal. Van Persie se dostal po skvělém centru Songa k hlavičce a orazítkoval tyč Hartovy brány. Pak pálil Walcott a Hart znovu dokázal vyrazit míč na tyč...

Rozhodlo se tři minuty před koncem řádné hrací doby. Arteta vybojoval míč a následně ho uklidil nádhernou přízemní střelou přesně do pravého dolního rohu. Hart neměl šanci.

V závěru se nechal vyloučit Balotelli, čímž jen podtrhl zmar Citizens. Vytoužený titul je v trapu.

Anglická fotbalová liga - 32. kolo:
Manchester United - QPR 2:0 (15. Rooney z pen., 68. Scholes), Arsenal - Manchester City 1:0 (87. Arteta).