Stoke - Manchester Utd. 0:2Manchester United porazil Stoke a ligu vede o 15 bodů

Londýn

Fotbalisté Manchesteru United porazili ve 33. kole anglické ligy Stoke 2:0 a tabulku soutěže vedou o patnáct bodů před městským konkurentem Manchesterem City. Nejbližší pronásledovatel má odehráno o zápas méně.

Útočník Manchesteru United Robin van Persie slaví proměněnou penaltu proti Stoke City.

United v předchozích devíti zápasech se Stoke v Premier League nikdy neprohráli a v neděli za prodloužením série vykročili hned ve čtvrté minutě. Po rohovém kopu Robina van Persieho se míč po několika odrazech dostal k nohám záložníka Michaela Carricka, který v pádu zamířil přesně k tyči.

V 66. minutě pojistil vedení "Rudých ďáblů" svým 20. gólem v sezóně Van Persie z penalty, která se kopala po faulu Andyho Wilkinsona na nizozemského kanonýra. Ten ukončil dva měsíce dlouhé čekání na branku. United stačí k jistotě zisku titulu získat sedm bodů v posledních šesti zápasech.

Sunderland hladce triumfoval v Newcastlu

Sunderland se ve druhém zápase pod novým trenérem Paolem Di Caniem dočkal prvního vítězství. Na hřišti Newcastlu vyhrál jasně 3:0 a přerušil sérii devíti duelů bez zisku tří bodů. Sestupové 18. příčce se sice vzdálil na tři body, ale osmnáctý Wigan má k dobru dva zápasy.

V utkání zaujaly tři parádní góly Stephana Sességnona, Adama Johnsona a Davida Vaughana, ale i bujaré oslavy kontroverzního kouče. Po úvodní brance bývalý italský útočník zuřivě pumpoval rukama a pobíhal kolem postranní čáry, při posledním se před lavičkami sklouzl po kolenou.

"Jsem šťastný za mé hráče, dnes byli jako válečníci," řekl BBC Di Canio, který se radoval tak výrazně, protože v derby na hřišti Newcastlu čekal Sunderland na výhru od roku 2000. "Byl jsem nadšený z radosti našich fanoušků, protože vím, co pro ně znamená vyhrát tady," dodal.

Newcastle přišel kromě bodů i o brankáře Tima Krula, který si vykloubil rameno a ve zbytku sezony už se na hřiště nevrátí. Pětadvacetiletý nizozemský reprezentant musel odstoupit po hodině hry po zákroku proti přímému kopu Johnsona.