West Bromwich - Wigan 2:3Wigan zdolal West Bromwich a drží naději na záchranu

Londýn

Fotbalisté Wiganu v cestě za vítězstvím 3:2 na hřišti West Bromwiche ve 36. kole anglické ligy dvakrát srovnali nepříznivé skóre a udrželi naději na udržení v nejvyšší soutěži. Arsenal s Tomášem Rosickým v základní sestavě zdolal díky nejrychlejšímu gólu sezony Queens Park 1:0 a uhájil svou pozici před Tottenhamem, který stejným výsledkem porazil Southampton. Nejméně do nedělního duelu Chelsea je třetí.

Gareth Bale, hvězda fotbalového Tottenhamu.

Wigan prohrával poprvé ve 29. minutě, kdy kombinaci zakončil do prázdné branky Shane Long, srovnání ale zařídil o deset minut později hlavou Arouna Koné. Po pauze pak na trefu Garetha McAuleyho brzy zareagoval James McArthur.

Deset minut před koncem rozhodl zápas Callum McManaman, který přidal svůj druhý prvoligový gól jen týden po tom premiérovém. Finalista Anglického poháru Wigan ztrácí dva body na Sunderland, který ale čeká duel 36. kola až v pondělí. Jen o bod větší manko má však na Newcastle a Norwich a navíc má i zápas k dobru vůči oběma týmům.

Arsenal poslal podobně jako před týdnem proti Manchesteru United brzy do vedení Theo Walcott. Šlágr minulého kola otevřel po asistenci Rosického už ve druhé minutě, tentokrát se ve 20. vteřině postaral o vůbec nejrychlejší gól tohoto ročníku Premier League a na začátku akce byl znovu český záložník.

Walcott poprvé v kariéře nastřílel ve všech soutěžích v sezoně 20 branek a po půlhodině se přiblížil další, ale trefil jen tyč. Poté začali mít převahu Rangers, ale "Kanonýři" již výhru uhájili. Celkově vyhráli popáté za sebou.

Tottenham v duelu se Southamptonem již tradičně zachránil Gareth Bale, vítěz ankety novinářů i hráčů o nejlepšího fotbalistu sezony. Třiadvacetiletý Velšan si v 86. minutě seběhl od postranní čáry a z hranice pokutového území rozhodl nechytatelnou střelou.

Stejně jako Newcastle na tom mohla být i Aston Villa, jenže minutu před koncem ji zachránil gólem na 2:1 proti Norwichi Gabriel Agbonlahor. Ten zařídil i první gól birminghamského týmu, na který však z penalty odpověděl Grant Holt.

Reading, který před týdnem bezbrankovou remízou s QPR zpečetil svůj sestup, přerušil příliš pozdě sérii deseti zápasů bez výhry. Dnes přestřílel Fulham 4:2 a jeho trenér Nigel Adkins se v šestém zápase u týmu dočkal výhry.

Duely Newcastlu s West Hamem a druhého Manchesteru City se Swansea skončily bez branek.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:
Fulham - Reading 2:4 (70. a 77. Ruiz - 12. z pen. a 62. Robson-Kanu, 75. Le Fondre, 83. Karacan),
Norwich - Aston Villa 1:2 (74. Holt z pen. - 55. a 89. Agbonlahor),
Swansea - Manchester City 0:0,
West Bromwich - Wigan 2:3 (29. Long, 50. McAuley - 39. Koné, 58. McArthur, 80. McManaman),
West Ham United - Newcastle 0:0,
Tottenham - Southampton 1:0 (86. Bale),
QPR - Arsenal 0:1 (1. Walcott).