Rubriky:

Anglie

Premier League dál zvyšuje příjmy

6. června 2013 12:03 - Londýn

Anglická Premier League zůstává nejlépe vydělávající evropskou fotbalovou ligou. Podle analýzy společnosti Deloitte vzrostly její příjmy v sezóně 2011/2012 o čtyři procenta na rekordních 2,9 miliardy eur, to je 75 miliard korun. Po odečtu nákladů však klubům zbylo 120 miliónů a dluhy zůstaly na úrovni tří miliard. Lépe prosperuje německá bundesliga, která vykázala zisk 160 miliónů eur.

 

Phil Noble, ČTK

Rozpočty klubů ve fotbalových velmocích stále trpí vysokými platy hráčů. V Itálii na ně padne 75 procent příjmů a především proto Serie A skončila ve ztrátě 160 miliónu eur. V Anglii je to 70 procent, zatímco v Německu tento podíl snížili na 51 procent. Němci se také mohou pochlubit nejvyššími návštěvami s průměrem 44.000 diváků na zápas.

Ve Španělsku začali na platech výrazněji šetřit oba giganti Real a Barcelona a stlačili podíl platů na 47 procent. Zbytek španělské ligy však vyplácí hráčům 77 procent příjmů, což je podle auditorů varující a mnohé kluby na Pyrenejském poloostrově se dostávají do finančních problémů.

Nejvíc dluží Chelsea

Dluhy v Premier League se dál drží na hranici tří miliard eur. Největší podíl, více než třetina z této sumy, připadá na londýnskou Chelsea. Nejvíc ve sledované sezóně vydělal Manchester United, do jehož pokladny přiteklo téměř 400 milionů eur. Experti očekávají, že příjmy v anglické lize dále porostou vzhledem k nové televizní smlouvě.

Příjmy klubů a platy hráčů v evropských ligách (v miliardách eur):
Anglie 2,9 - 2,0
Německo 1,9 - 1,0
Španělsko 1,8 - 1,1
Itálie 1,6 - 1,2
Francie 1,1 - 0,8
ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..