Swansea - Liverpool 2:2Liverpool remizoval se Swansea a Premier League vede o bod

Londýn

Fotbalisté Liverpoolu remizovali v dohrávce 4. kola anglické ligy na hřišti Swansea 2:2 a po první bodové ztrátě v sezóně vedou tabulku o bod před Arsenalem a Tottenhamem. Za hosty dal jednu branku Daniel Sturridge, který jako první hráč v historii klubu skóroval v každém z úvodních čtyř kol Premier League.

Hráč Swansea City Chico Flores (v bílém) v souboji s útočníkem Liverpoolu Danielem Sturridgem.

Zápas pro hosty nezačal dobře, když už po minutě a 27 vteřinách inkasoval brankář Simon Mignolet první gól v sezóně. Postaral se o to bývalý útočník Liverpoolu Jonjo Shelvey a v součtu s minulou sezónou ukončil po 419 minutách neprůstřelnost svého někdejšího klubu.

Shelvey byl ústřední postavou zápasu i nadále a dvěma špatnými přihrávkami umožnil Liverpoolu skóre otočit. Ve 4. minutě vyrovnal po jeho chybě Sturridge a dvanáctým zásahem v deseti posledních soutěžních zápasech potvrdil skvělou střeleckou formu. Do vedení poslal hosty po další Shelveyho minele debutující Victor Moses.

Shelvey, který do Swansea přišel z Liverpoolu v červenci za pět miliónů liber, ale po přestávce dokázal zaváhání napravit. V 64. minutě přihrál Michuovi a španělský útočník upravil na konečných 2:2.