Nešťastník ze Swansea zavinil oba góly Liverpoolu. Chci se omluvit hlavně fanouškům, kál se Shelvey

Swansea

Liverpool poprvé v sezóně ztratil body. V dohrávce čtvrtého kola anglické Premier League remizoval na půdě Swansea 2:2, i tak ale stále vede. Na tenhle zápas však s největší pravděpodobností nezapomene záložník velšského klubu Jonjo Shelvey. To, že svým prvním gólem v sezóně otevřel účet utkání, není nic extra zajímavého, ale svými dvěma minelami v rozehrávce doslova daroval Reds obě branky. „Chtěl bych se omluvit hlavně fanouškům. Takové chyby se nesmějí stávat ani ve starších žácích,“ řekl po duelu britské BBC Shelvey.

Jonjo Shelvey(vlevo) bojuje o míč s bekem Liverpoolu Mamadou Sakhem.

Začátek střetnutí se Shelveymu nadmíru povedl. Anglický reprezentant ve druhé minutě se štěstím prošel okolo Victora Mosese s Martinem Škrťelem a překonal brankáře Simona Mignoleta. Pro mladého fotbalistu to byl premiérový zásah za The Swans, jak se týmu přezdívá.

O pouhých sto dvacet vteřin „zazářil" Shelvey i na druhé polovině hřiště. To poslal příliš pomalou malou domů, kterou využil forvard Daniel Sturridge a vyrovnal. „Přihrával jsem naslepo. Myslel jsem, že tam už nikdo není. Nicméně tohle se stává i mnohem lepším hráčům než jsem já," hájil se Shelvey.

Jenže ještě do poločasu svou nepřesnou rozehrávku založil další útok Reds, po kterém přesně k tyči zacílil Moses. „Chtěl jsem poslat centr na jednoho z útočníků, ale balón mi sjel z nártu," popsal chybu, která předcházela druhému gólu. „Hlavně bych se chtěl omluvit fanouškům. Takové chyby se nesmějí stávat ani ve starších žácích," dodal Shelvey.

Pro 21letého defenzivního středopolaře to byl pikantní duel, protože do Swansea přestoupil letos právě z Liverpoolu.

Ve druhé půli byl excelentní

K výkonu Shelveyho se vyjádřili i oba trenéři. „O poločasu jsem mu řekl, že zbývá stále ještě 45 minut. Ať si z těch chyb nic nedělá, to se prostě stane. Myslím, že druhou půli odehrál excelentně," konstatoval lodivod Swansea Michael Laudrup.

„Jonjo je mimořádný mladý hráč, ale určitě ví, že některé atributy jeho hry musí ještě zlepšit," sdělil kouč Liverpoolu Brendan Rodgers.