Arsenal - Hull 2:0Rosický s Arsenalem slavil výhru a dál vládne Anglii. Kozák gólem pomohl k vítězství

Londýn

Fotbalisté Arsenalu si i po čtrnáctém kole anglické Premier League udrželi vedení v tabulce o čtyři body před druhou Chelsea. Kanonýři s Tomášem Rosickým v základní sestavě porazili Hull 2:0. Druhá Chelsea s Petrem Čechem v bráně vyhrála přestřelku v Sunderlandu 4:3. Gólem se blýskl český útočník Aston Villy Libor Kozák, jenž pomohl k výhře 3:2 v Southamptonu. Čtyři trefy dokonce stihl kanonýr Liverpoolu Luis Suárez.

Útočník Arsenalu Nicklas Bendtner se raduje z gólu proti Hullu.

Kouč Kanonýrů Arséne Wenger nasadil tentokrát do útoku místo Oliviera Girouda Nicklase Bendtnera a měl mimořádně šťastnou ruku. Dánský forvard, jenž nastoupil od začátku v Premier League vůbec poprvé od dubna 2012, už ve třetí minutě trkl míč po Ramseyho pasu do brány a lídrovi tabulky zařídil pohodový vstup do utkání.

Po změně stran využil opět Ramseyho pas k parádnímu gólu Němec Mesut Özil, a bylo rozhodnuto. Arsenal si připsal už jedenáctou výhru v ligové sezóně. Tomáše Rosického vystřídal v 73. minutě Jack Wilshere.

Čistý hattrick za 35 minut

Hull tak nenavázal na senzační skalp Liverpoolu z minulého kola, zato Reds zaváhání odčinili vrchovatě, když především díky čtyřem gólům kanonýra Luise Suáreze rozstříleli Norwich vysoko 5:1. Uruguayec stihl už během úvodních 35 minut čistý hattrick, čtvrtou trefu přidal čtvrt hodiny před koncem.

Liverpool si udržel čtvrtou příčku, jenže nesetřásl v tabulce městského rivala Everton, který tentokrát porazil trápící se Manchester United 1:0. Kouč United David Moyes tak proti svému bývalému klubu neuspěl, jediným gólem totiž šokoval Old Trafford v samotném závěru Kostaričan Oviedo.

Obhájci titulu patří až devátá příčka s dvanáctibodovým odstupem na první místo.

Třetí trefou v dresu Aston Villy se blýskl český reprezentační útočník Libor Kozák. V 64. minutě poslal hlavou na hřišti Southamptonu svůj tým do vedení 2:1. Tým z Birminghamu nakonec v dramatickém duelu vyválčil tři body za výhru 3:2.

Anglická fotbalová liga - 14. kolo:
Arsenal - Hull 2:0 (2. Bendtner, 47. Özil)
Liverpool - Norwich 5:1 (15., 29., 35. a 74. Suárez, 88. Sterling - 83. Johnson)
Manchester United - Everton 0:1 (86. Oviedo)
Southampton - Aston Villa 2:3 (48. Rodriguez, 69. Osvaldo - 15. Agbonlahor, 64. Kozák, 80. Delph)
Stoke - Cardiff 0:0
Sunderland - Chelsea 3:4 (14. Altidore, 50. O'Shea, 86. Bardsley - 36. a 62. Hazard, 17. Lampard, 84. vlastní Bardsley)
Swansea - Newcastle 3:0 (45. Dyer, 66. vlastní Debuchy, 81. Shelvey)
Fulham - Tottenham 1:2 (56. Dejagah - 73. Chiriches, 82. Holtby)
West Bromwich - Manchester City 2:3 (85. vlastní Pantilimon, 90. Anichebe - 24. a 74. z pen. Yaya Touré, 3. Agüero).