Tottenham - Liverpool 0:5United ukončili sérii bez výhry, Liverpool rozstřílel Tottenham

Birmingham

Fotbalisté Manchesteru United ukončili v anglické lize čtyřzápasovou sérii bez vítězství. Na hřišti Aston Villy vyhráli v 16. kole pohodlně 3:0 a posunuli se na osmé místo. Liverpool rozstřílel Tottenham 5:0 na jeho hřišti a na druhém místě díky lepšímu skóre předstihl Chelsea.

Manchesterský Tom Cleverley oslavuje svoji trefu proti Aston Ville.

Svěřenci Davida Moyese v lize naposledy naplno bodovali 10. listopadu při výhře 1:0 nad Arsenalem, dnešní duel však rozhodli rychle. V 15. minutě dorazil Danny Welbeck do branky míč, který předtím poslal Adnan Januzaj hlavou do tyče, za tři minuty navíc anglický reprezentant po kombinaci s Antoniem Valenciou skóroval podruhé.

Po přestávce výhru pojistil dělovkou zblízka Tom Cleverley. Do rozhodnutého zápasu tak mohl nastoupit skotský záložník Darren Fletcher, který nehrál od loňského prosince kvůli vleklým problémům se střevy. Posledních 11 minut za birminghamský tým odehrál útočník Libor Kozák, třebaže podle předpokladů ho měl z duelu vyřadit zlomený malíček na noze.

Suárez není k udržení

Liverpool prohrál na White Hart Lane šest svých předchozích duelů, tentokrát ale potvrdil své lepší postavení v tabulce a nakonec soupeře deklasoval. Kohouty poprvé pokořil v 18. minutě Luis Suárez, těsně před přestávkou přidal druhý gól Liverpoolu Jordan Henderson.

Čtvrt hodiny před koncem duelu zaznamenal premiérovou trefu za Reds dvacetiletý obránce Jon Flanagan, který poslal z voleje pod břevno Suárezův centr. Uruguayský kanonýr poté sám přehodil brankáře Huga Llorise a zvýšil na 4:0. V posledních osmi zápasech nastřílel Suárez 14 ze svých dosavadních 17 ligových tref a pořadí střelců vede o čtyři branky před Sergiem Agüerem z Manchesteru City.

Další debakl Tottenhamu po nedávném výprasku 0:6 s Manchesterem City uzavřel minutu před koncem Raheem Sterling.

Dosavadní čtyři utkání Norwiche a Swansea v Premier League nabídla v průměru pět branek, ale v dnešním vzájemném souboji byly k vidění jen dva zásahy. Díky lobu otevřel skóre po třinácti minutách útočník velšského týmu Nathan Dyer, za domácí odpověděl vydařenou střelou z dálky Gary Hooper, který stanovil konečné skóre 1:1.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:
Aston Villa - Manchester United 0:3 (15. a 18. Welbeck, 52. Cleverley),
Norwich - Swansea 1:1 (45.+4 Hooper - 13. Dyer),
Tottenham - Liverpool 0:5 (18. a 84. Suárez, 40. Henderson, 75. Flanagan, 89. Sterling).