Rubriky:

Anglie

Po krachu v Brazílii je novým kapitánem Anglie Rooney. Střídá Gerrarda

28. srpna 2014 14:21 - Londýn

Novým kapitánem anglické fotbalové reprezentace se stal Wayne Rooney. Osmadvacetiletý útočník Manchesteru United nahradil ve funkci Stevena Gerrarda, který po neúspěchu Albionu na světovém šampionátu v Brazílii ukončil kariéru v národním týmu.

 

"Wayne byl jasnou volbou pro jeho poctivost, oddanost, zkušenosti a také fakt, že už v minulosti kapitána Anglie dělal," řekl na dnešní tiskové konferenci k nominaci na zápasy s Norskem a Švýcarskem trenér Roy Hodgson.

"Měl jsem s ním dlouhý rozhovor a je připravený na tlak, který páska přináší. Doufejme, že bude stejně dobrý jako předchozí kapitáni Anglie," dodal Hodgson.

Debutoval proti Austrálii

Rooney debutoval v anglické reprezentaci v únoru 2003 proti Austrálii. Na kontě má v národním týmu 95 zápasů a 40 branek.

"Jako malý kluk jsem vždy děsně rád koukal na velké zápasy anglické reprezentace v televizi. Tehdy jsem moc toužil hrát za svou zemi. Jmenování kapitánem je splněním mého nejdivočejšího dětského snu," uvedl Rooney na svých internetových stránkách.

Plánuje schůzku s předchozím kapitánem Gerrardem. "Měli jsme skvělý vztah od prvního okamžiku, kdy jsme hráli spolu za národní tým, až do posledního zápasu na šampionátu v Brazílii. Jsem si jistý, že když budu od něj potřebovat nějakou radu, pomůže mi," uvedl Rooney.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..