Manchester City - Everton 3:1Manchester City otočil bitvu s Evertonem. Ve finále Ligového poháru vyzve Liverpool

Fotbalisté Manchesteru City odčinili porážku z úvodního semifinálového duelu Ligového poháru (1:2) a po domácím vítězství 3:1 si zajistili účast ve finále. V něm se na konci února utkají ve Wembley s Liverpoolem.

Útočník Manchesteru City Sergio Agüero překonal brankáře Evertonu Joela Roblese v odbetě Ligového poháru.

Zápas ale začali lépe hosté z Evertonu, když Ross Barkley po rychlém kontru střelou zpoza šestnáctky překonal brankáře City Caballera. Už za šest minut ale srovnal tečovanou střelou Fernandinho.

Dvacet minut před koncem zápasu pak přišel jeho nejkontroverznější moment, když Sterling centroval míč, který už byl s velkou pravděpodobností za čarou ohraničující hrací plochu, nicméně sudí nechal pokračovat ve hře a Kevin de Bruine poslal domácí do vedení.

Následně po De Bruyneho centru vystřelil Manchesteru City hlavou postup Sergio Agüero. Vítězství a postup domácím nakonec trochu zhořkly, protože De Bruyne si před koncem utkání poranil koleno a musel být odnesen na nosítkách.

Semifinále anglického fotbalového Ligového poháru, odveta:
Manchester City - Everton 3:1
Branky: 24. Fernandinho, 70. De Bruyne, 76. Agüero - 18. Barkley). První zápas 1:2, postoupilo City.
Finále Manchester City - Liverpool se bude hrát 28. února ve Wembley.