Vydra a Skalák pomohli v druhé anglické lize svým týmům vyhrát

Londýn

Útočník Matěj Vydra dal třetí gól v této sezóně druhé anglické fotbalové ligy a přispěl k vítězství Readingu nad Nottinghamem 2:1. Stejnou výhru vybojovali fotbalisté Brightonu na hřišti Birminghamu a velkou zásluhu na tom měl Jiří Skalák, který přihrál na oba góly vítězů.

Jiří Skalák mezi hlavním trenérem Brightonu Chrisem Hughtonem (vlevo) a Viktorem Kolářem ze společnosti Sport Invest International.

Vydra, který nedávno svým gólem zařídil české reprezentaci remízu 1:1 v přípravném utkání ve Švédsku, skóroval v druhé anglické lize poprvé od konce listopadu. Střelou do levého horního rohu vyrovnal v 68. minutě pár minut po svém příchodu na hřiště. Spravil si chuť po sobotním zápase s Boltonem, v němž neproměnil penaltu.

Skalák nastoupil v základní sestavě Brightonu, který usiluje o postup do Premier League. Po dnešní výhře snížil na dva body manko na vedoucí Burnley, které jen remizovalo 0:0 s Cardiffem. Brighton v Birminghamu od 16. minuty prohrával, ale pak se po Skalákových centrech prosadili hlavou Goldson a Dunk.