Rubriky:

1. liga

Kleina reprezentační šance potěšila: Snad to neskončí jediným utkáním

9. července 2009 12:15

Spokojený s minulou sezónou může být fotbalista Teplic Martin Klein. V Gambrinus lize vynechal jen dvě utkání, jinak se na něj mohl trenér Plíšek spolehnout. Klein se dokonce podíval do reprezentace, odehrál přípravný duel proti Maltě. "Byť to bylo přátelské utkání, člověka to potěšilo," říká stoper v rozhovoru pro deník Právo.

 

Josef Pešout, Právo

V minulé sezóně jste byl nejvytíženějším fotbalistou Teplic. Odehrál jste osmadvacet ligových zápasů, Pohár ČMFS a ještě jste nastoupil za reprezentaci proti Maltě. S touto bilancí můžete být spokojený...

Určitě. Důležité je, že jsem byl zdravý, zranění se mi vyhýbala. Jedinou absenci jsem měl kvůli čtyřem žlutým kartám a pak jsem chyběl až v posledním ligovém kole. Trenér mě nepostavil z obav, abych nedostal osmou žlutou, což by znamenalo trest na začátku nové sezóny. Ke změnám v obraně naštěstí nebyl důvod, celkem se nám dařilo. Snad jsem i já odváděl výkony, jaké po mě trenér chce. Myslím, že jsme měli asi nejlepší defenzivu v lize. Dostávali jsme málo gólů, Belic a Grigar často udrželi čisté konto.

Jak se vám hraje ve stoperské dvojici s Petrem Lukášem?

Jsme na sebe zvyklí, spolupráce nám nedělá problémy. Petr sice několik kol vynechal, ale dobře ho zastoupil Milan Matula.

Co říkáte s odstupem času své reprezentační premiéře?

Byť to bylo přátelské utkání, člověka to potěšilo. Pro mě byl debut motivací, aby nezůstalo jen u toho jediného střetnutí. Prošel jsem všemi mládežnickými výběry, ale start za áčko je úplně něco jiného.

Jak vidíte šanci na pokračování v národním týmu?

Nový trenér bude mít určitě svou koncepci. Mým cílem je soustředit se na výkony v lize, hrát dobře za Teplice a jestli dostanu pozvánku i někdy příště, to už nezáleží jen na mě.

Začátkem července jste oslavil 25. narozeniny, takže pár letních příprav už máte za sebou...

To ano, ve Spartě jsem začínal už v sedmnácti letech. Jsem rád, že letošní příprava není tak dlouhá jako tomu bývalo v minulosti. Pro hráče je to příjemnější. Myslím, že jsme na tom fyzicky dobře.

Uvažujete o zahraničním angažmá?

Dostat se do ciziny je asi snem každého fotbalisty. K tomu ale musí být adekvátní nabídka pro mě i pro klub. Momentálně to neřeším. Prioritní jsou dobré výkony a výsledky Teplic v domácí i Evropské lize. Věřím, že nějaká odměna v podobě zahraničí pak přijde.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..