Příbramská série skončila - po 19 zápasech

PLZEŇ

Dlouhých devatenáct zápasů čekali fotbalisté Příbrami na výhru na hřišti soupeře. V sobotu se dočkali. Jejich série skončila v Plzni. A ne ledajakým způsobem, po únicích do otevřené obrany zvítězili Chovancovi svěřenci 4:0.

Svěřenci trenéra Chovance se konečně venku dočkali vítězství.

"Připravovali jsme se na těžký zápas, vždyť i Plzeň porazili Slavii. Změnili jsme přípravu. První půle nebyla podle mých představ. Ve druhé jsme vycházeli z dobré obrany do protiútoků a to se vyplatilo. Psychická zábrana mnoha zápasů bez vítězství z nás spadla po prvním gólu," říkal Jozef Chovanec.

Domácí sice měli od úvodní minuty územní převahu, ale trvalo více než deset minut, než se dostali alespoň k náznaku vážnější akce. Při prvním Švejnoha včas nedostihl Kučerovu přihrávku a při druhém odvrátila nebezpečí obrana soupeře. Za první čtvrthodinu z tlaku rekrutovalo jen pět nevyužitých rohových kopů. V dalších minutách se platonická převaha Viktorie vytratila, ale změnu skóre měl ve 24. min. na kopačkách Kučera. Svůj únik však zakončil střelou do Václavíka a Němcovu dorážku zblokoval Mácha. V závěru poločasu sice Kučera Václavíka prostřelil, ale z brankové čáry vykopl míč Mácha a Němec pak po rohu těsně minul břevno.

Dvě branky v samém závěru

Po změně stran pokračoval oboustranně mdlý výkon, ale radovat z gólu se mohli hosté. Po trestném kopu Zavadila Turtenwald minul pravý hodní roh domácí branky. V 55. min. však Příbram udeřila. Cesarec uvolnil Otepku (hrál zřejmě poslední zápas za Příbram, míří do Káhiry, kde ho bude testovat jeden klub z Kataru), který se v šestnáctce kličkou zbavil obránce a přesnou střelou nedal Čalounovi šanci. Na druhé straně zahodil šanci Cunha.

Hosté vysunuli obranu před svoji šestnáctku a čekali, co domácí vymyslí, ale ti se k ničemu neměli. A tak na druhé straně po rychlé akci orazítkoval Cesarec břevno a Žemlík trefil z dorážky padajícího gólmana. V 77. min. však přišel další brejk, Zavadil našel volného Cesarce, který oklamal Čalouna a v pohodě skóroval. Převaha domácích se pak už změnila jen v zoufalou křeč, kterou Příbram potrestala během dvou minut po bleskových průnikách do otevřené obrany trefami Žemlíka a v nastaveném čase ještě Nováka.

"V první půli jsme byli lepší, ale nedali jsme šance. Po změně stran jsme šli po první inkasované brance do kolen. Nikdy jsem nezažil, aby mužstvo dostalo čtyři góly za poločas. Dostali jsme neuvěřitelné góly," říkal smutně trenér domácích František Cipro.

Viktoria Plzeň - Marila Příbram 0:4
Poločas: 0:0. Branka: 55. Otepka, 78. Cesarec, 90. Žemlík, 90. Novák. Rozhodčí: Řehoř - Gulajev, Talpa. ŽK: Blaha - Zavadil, Mácha, Cesarec, Janů. Diváci: 2839.