Hokejisté Ústí zdolali druhý Hradec a vedou o šest bodů

Hokejisté Ústí nad Labem zvítězili ve šlágru 34. kola první ligy na ledě druhého Hradce Králové 2:1 a upevnili si vedení v tabulce. Před svým sobotním soupeřem vedou už o šest bodů. Na druhé místo se mohl dostat Chomutov, ale z utkání s Mladou Boleslaví odešel poražen. Trenér Rostislav Čada úspěšně zvládl premiéru na lavičce Komety Brno, která zvítězili 4:0 nad Třebíčí.

Ilustrační foto

Utkání prvního a druhého týmu soutěže přilákalo přes čtyři tisíce diváků, které však zklamala porážka Hradce. Všechny góly padly v přesilovkách. Domácí hokejisty poslal ve využité dvojnásobné přesilovce do vedení Šebek, ale hosté v téže situaci za necelé dvě minuty vyrovnali. Pak si vytvářely šance oba týmy, ale branka padla jediná. V polovině zápasu ji vstřelil opět v početní výhodě ústecký Jan Kudrna.

Mladé Boleslavi chyběl v Chomutově pro nemoc Král, který se v minulém utkání uvedl čtyřmi góly. Přesto hosté vedli po první třetině 3:0 a po přestávce vystřídal Horčičku v chomutovské brance Podolka. Ve 33. minutě svitla domácím naděje po Bouškově snížení, zvlášť když prakticky vzápětí hráli dlouhou přesilovku, z toho 36 sekund pět na tři. Jenže z trestné lavice naskočivší Bauer ještě v pokračujícím boleslavském oslabení proměněným brejkem stanovil stav po dvou třetinách na 1:4. Chomutovu se podařilo zápas alespoň zdramatizovat. Na gól Heinische sice o pouhých 23 sekund později odpověděl Nouza, ale v 57. minutě Jíra a brzy nato Polodna dotáhli domácí na jednobrankový rozdíl. Hektický závěr umocněný power play Chomutova už ke změně stavu nevedl.

Zaplněné ochozy v hale Rondo viděly bezpečné vítězství domácí Komety nad Třebíčí 4:0. Trenéru Čadovi tak vyšla premiéra na střídačce na výbornou. Jeho svěřenci si pomohli i dvěma využitými přesilovkami, minimum šancí Třebíče kryl jistý gólman Maláč.

Čisté konto udrželi i Neruda z předposledního Havlíčkova Brodu, který porazil 2:0 Kadaň, a havířovský Novotný. Jeho tým vyhrál derby v Ostravě 3:0.

První hokejová liga - 34. kolo
Hradec Králové - Ústí nad Labem 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 3. Šebek - 5. Pazourek, 32. Jan Kudrna. Rozhodčí: Mikula, Jureček, Pala. Vyloučení: 8:10, navíc Hendrich 10 min. - Klimt 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 4319.
Chomutov - Mladá Boleslav 4:5 (0:3, 1:1, 3:1)
Branky: 33. Boušek, 53. Heinisch, 57. Jíra, 59. Polodna - 3. a 12. Sedlák, 16. Sýkora, 38. Bauer, 54. Nouza. Rozhodčí: Fraňo - Rozlílek, Vitík. Vyloučení: 10:10, navíc Eiselt (M. Boleslav) 10 min. Využití: 1:3. V oslabení: 1:1. Diváci: 1810.
Sareza Ostrava - Havířov Panthers 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 19. Galvas, 37. Žák, 57. Fadrný. Rozhodčí: Smeták - Barteček, Koliba. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:1. Diváci: 1020.
Kometa Brno - Třebíč 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 12. Moskal, 20. Lhotský, 31. Sojčík, 57. Staněk. Rozhodčí: Trombík - Trunečka, Kašík. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. Diváci: 4861.
Prostějov - Jihlava 3:7 (1:1, 0:4, 2:2)
Branky: 20. a 58. Kukla, 47. Hlouch - 28., 31. a 51. Bakus, 22. a 26. Řípa, 18. Lazorišák, 42. Čachotský. Rozhodčí: Šír - Bryška, Novák. Vyloučení: 8:8, navíc Pavelek 10 min., Sedlák (oba Prostějov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:5. Diváci: 2000.
Beroun - Olomouc 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 38. Tvrzník, 54. Křesťan, 60. D. Nedorost - 40. Kříž. Rozhodčí: A. Jeřábek - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 6:8. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 560.
Havlíčkův Brod - Kadaň 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky: 37. P. Jelínek, 48. Ondráček. Rozhodčí: Skoupý - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:9, navíc Postl 5 min. a do konce utkání, Pulpán (oba Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 1000.