Chomutov porazil Hradec a přiblížil se na dva body

Hokejisté Hradce Králové nevyužili v 41. kole první ligy zaváhání vedoucího Ústí nad Labem a na lídra i po sobotě ztrácejí sedm bodů. Východočeši podlehli ve šlágru kola 4:8 Chomutovu, jenž se jim přiblížil na rozdíl dvou bodů. Vedoucí Ústí nečekaně prohrálo 1:3 v Třebíči.

Hokejisté Ústí vedou první ligu o sedm bodů.

Hráči Horácké Slavie podali proti favoritovi srdnatý výkon, který v úvodních dvou třetinách korunovali brankami Čecha a Dolníčka. Na začátku závěrečného dějství sice Severočeši snížili, ale na víc se už nevzmohli. Naopak 15 sekund před koncem pojistil vítězství Třebíče gólem do prázdné branky Balán.

Utkání dvou nejlépe střílejících týmů přineslo v Chomutově výborný hokej a dvanáct gólů. Rozhodující náskok si domácí vytvořili na přelomu první a druhé třetiny, kdy v rozpětí tří a půl minuty zvýšil třemi góly na 5:1 a Hyláka v hradecké brance vystřídal Dušek. O pět minut později sice hosté slepenými góly snížili na 3:5, ale vzápětí domácí dalšími trefami nepřipustili žádné komplikace.

První hokejová liga - 41. kolo
Prostějov - Havířov 7:3 (4:2, 2:0, 1:1)
Branky: 3. a 27. Hlouch, 9. a 16. Pavelek, 13. Gengel, 34. Vymazal, 55. Duba - 9. a 12. Škoda, 57. Zdeněk. Rozhodčí: Souček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 16:19, navíc Novotný a Fadrný oba 10 min., Hamrák (všichni Havířov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 4:2. Diváci: 2500.
Dukla Jihlava - Olomouc 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)
Branky: 32. a 42. Rytnauer, 42. a 60. Hanzal, 5. Řípa, 18. Fiedler, 31. Dobrovolný - 24. Smejkal, 33. Švrček, 51. Bordowski. Rozhodčí: Fraňo - Čížek, Hejduk. Vyloučení 9:8, navíc Bartoň (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití 2:2. V oslabení 0:1. Diváci: 1410.
Chomutov - Hradec Králové 8:4 (3:1, 4:2, 1:1)
Branky: 3. a 52. Jeslínek, 23. a 33. Chatrnúch, 5. Charousek, 20. Mikšovic, 23. Šíp, 30. Heinisch - 4. Vondráček z tr. střílení, 28. Koudelka, 29. Prošek, 53. Hauza. Rozhodčí: Hodek - Mašek, Vitík. Vyloučení: 9:5, navíc Malinský - Sakrajda oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 1840.
Mladá Boleslav - Kadaň 7:2 (2:1, 5:1, 0:0)
Branky: 24., 28. a 32. Ťupa, 1. Král, 18. Rýgl, 23. Sedlák, 28. Lipina - 16. Mezera, 26. Freiberg. Rozhodčí: Šindler - Rozlílek, Jelínek. Vyloučení: 9:8. Využití: 3:1. Diváci: 1890.
Sareza Ostrava - Havlíčkův Brod 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 6. Klimek, 11. Holuša, 36. Valušiak, 38. Boháč, 58. Gelačák, 58. Bokroš. Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 18:12. Využití: 2:0. Diváci: 627.
Kometa Brno - Beroun 5:1 (0:0, 2:0, 3:1)
Branky: 27. A. Staněk, 31. Martínek, 41. David, 44. Kucharczyk, 45. Hodek - 43. Hobl. Rozhodčí: Hradil - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 4683.
Třebíč - Ústí nad Labem 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 3. Čech, 40. Dolníček, 60. Balán - 42. Hořava. Rozhodčí: Trombík - Trunečka, Guth. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 1450.