Hradec Králové si udržel v první lize vedení

Hokejisté Hradce Králové v první lize porazili 3:2 Havlíčkův Brod a udrželi se díky lepšímu skóre v čele tabulky před Ústím nad Labem. Severočeši v 49. kole zvítězili hladce 6:0 nad Havířovem.

V sobotu definitivně ztratili i teoretickou šanci na postup do play-off hokejisté Prostějova, kteří v tradičně vyhecovaném hanáckém derby prohráli 2:3 po nájezdech v Olomouci. Na osmé místě tak ztrácejí nedostižitelných třináct bodů.

Utkání v Olomouci stejně jako v minulých případech provázely potyčky fanoušků, dnes se dokonce popraly i fanynky. Do akce bylo nasazeno 60 policistů a strážníků, vyklizena byla také tribuna domácích příznivců.

V nepříliš pohledném zápase v Hradci Králové padla první branka už po půlminutě hry. Domácí hokejisté zaváhali na obranné modré a Třetina dokázal puk zasunout za brankáře. V 6. minutě našel Flamík Fišera, jenž se v přesilovce nemýlil a vyrovnal.

V 11. minutě získal domácím vedení ve dvojnásobné přesilovce Sakrajda, hosté však krátce před polovinou zápasu vyrovnali v oslabení a z utkání se stalo drama. O vítězství Hradce nakonec rozhodl v 48. minutě kapitán Roubík.

Výsledky - 49. kolo:
Hradec Králové - Havlíčkův Brod 3:2 (2:1, 0:1, 1:0), Jihlava - Chomutov 4:2 (0:0, 0:1, 4:1), Kadaň - Beroun 4:2 (2:1, 2:1, 0:0), Olomouc - Prostějov 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0), Sareza Ostrava - Kometa Brno 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0), Třebíč - Mladá Boleslav 2:1 (1:0, 0:1, 1:0), Ústí nad Labem - Havířov 6:0 (2:0, 3:0, 1:0).