Č. Budějovice - Poruba 4:2Rozjetý Motor v první hokejové lize opět nezaváhal

Hokejisté Motoru České Budějovice vyhráli ve středečním utkání 14. kola první Chance ligy ve skupině o pořadí v play off nad Porubou 4:2. Po výborné první třetině vedl Motor už o tři branky, ale soupeř se ve druhé třetině vrátil dvěma trefami do zápasu a utkání zdramatizoval. Při hře bez brankáře však Jihočeši vstřelili uklidňující čtvrtý gól a vedou tak dál tabulku o 33 bodů.

Českobudějovický Motor potěšil vlastní fanoušky po týden staré domácí prohře se Slavií 2:3 v prodloužení a vyhrál potřetí za sebou. Jihočeši vedli po brankách Conora Allena, Víta Christova a Jakuba Babky v 16. minutě už 3:0.

Porubu sice vrátili ve druhém dějství do hry Tomáš Gřeš a Filip Dundáček, ale 96 sekund před koncem dovršil výhru Motoru při power play Pavel Pýcha. Ostravský klub prohrál desáté z posledních jedenácti utkání.

Chomutov dostal v Havířově ve 25. minutě do vedení Tomáš Pitule, v polovině druhé třetiny sice odpověděl v přesilové hře Ondřej Kachyňa, ale ve 33. minutě vrátil Pirátům také v početní výhodě náskok Petr Stloukal. Výhru zpečetil deset sekund před koncem při power play přes celé hřiště Viktor Lang.

Přerov unikl Vsetínu na rozdíl dvou bodů. Zubr ve druhé třetině dvakrát vedl díky gólům Darka Dajcmana, ale za Valachy odpověděli Martin Procházka a Sebastian Gorčík. V rozstřelu se domácí radovali díky brance Jakuba Navrátila v sedmé sérii. Vsetín si připsal třetí porážku v řadě.

Na čtvrtou výhru za sebou dosáhla Slavia, která vyhrála v Litoměřicích 4:3. Pražané vedli už 4:0 díky gólům Petra Vampoly, Vítězslava Bílka v přesilové hře, Adama Kubíka a Filipa Kuťáka. Přes mocný finiš domácích výhru udrželi. Po přesilovkových trefách Patrika Marcela a Filipa Helta zkorigoval na 3:4 Peter Jánský 20 sekund před koncem.

V boji o předkolo si díky třetí výhře za sebou upevnila deváté místo Jihlava, která doma slavila po výsledku 5:0 proti poslednímu Sokolovu. Desátý Prostějov vyhrál nad Ústím nad Labem 6:1 a má čtyřbodový náskok na jedenáctý Frýdek-Místek, který má ale oproti Jestřábům čtyři zápasy k dobru.

První hokejová Chance liga - 14. kolo nadstavby
O pořadí v play off:
Havířov - Chomutov 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)
Branky: 31. Kachyňa - 25. Pitule, 33. Stloukal, 60. Lang. Rozhodčí: Skopal, Obadal - Lukš, Kleprlík. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1062.
České Budějovice - Poruba 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)
Branky: 4. Allen, 7. Christov, 16. Babka, 59. Pýcha - 25. Gřeš, 37. Dundáček. Rozhodčí: Souček, Jechoutek - Štofa, Beneš. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 5529.
Litoměřice - Slavia Praha 3:4 (0:1, 0:3, 3:0)
Branky: 48. Marcel, 59. Helt, 60. Klejna - 7. Vampola, 26. Bílek, 29. Kubík, 36. Kuťák. Rozhodčí: Pavlovič, Barek - Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:1. Diváci: 1317.
Přerov - Vsetín 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 2:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 31. a 34. Hejcman, rozhodující sam. nájezd Navrátil - 33. Martin Procházka, 35. Gorčík. Rozhodčí: J. Doležal, Koziol - Komínek, Kráľ. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 2102.
Jihlava - Sokolov 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 15. a 35. Illéš, 7. Fronk, 39. Anděl, 56. Chlubna. Rozhodčí: Hucl, Ondráček - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. Diváci: 969.
Kadaň - Třebíč 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 46. a rozhodující sam. nájezd Jan Müller, 57. Wágner - 7. Václavek, 47. Bittner. Rozhodčí: Grech, Valenta - Šimánek, Flegl. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 356
Prostějov - Ústí nad Labem 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Branky: 7. Nouza, 16. L. Krejčík, 20. Divíšek, 27. M. Jandus, 55. J. Mrázek, 60. Žálčík - 42. Volráb. Rozhodčí: Kašík, Pilný - J. Novák, Otáhal. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 511