Nejlepší tým první ligy Mladá Boleslav pokřtil novou arénu výhrou

Nejlepší tým první hokejové ligy Mladá Boleslav pokřtil svou zrekonstruovanou arénu vítězstvím. Středočeši ve středu porazili v 19. kole 5:2 Sarezu Ostrava a v tabulce skupiny Západ si udrželi bod náskoku před Chomutovem. V čele východní skupiny zůstala i přes nečekanou porážku v Kadani brněnská Kometa.

Hokejisté Mladé Boleslavi nadále kralují první lize - ilustrační foto

Premiéra ve Zlatopramen Aréně, která se po sedmiměsíční rekonstrukci otevřela dnešním zápasem, pro Mladou Boleslav nezačala dobře. V 8. minutě si v oslabení srazil puk do vlastní branky Handlovský, přičemž gól byl připsán Červenkovi, a do přestávky ještě zvýšil náskok Sarezy při dvojnásobné přesilovce Ovšák. Domácí však v prostředním dějství výsledek otočili. Nejprve ve 27. minutě pohotově dorazil puk do sítě Rumpel, ve 37. minutě pak ujel obráncům Handlovský a zavěsil pod horní tyčku. Hosty vyrovnávací branka položila a do druhé pauzy ještě dvakrát inkasovali. V závěrečné části hry upravil na konečných 5:2 Rumpel.

Dalším moravským týmům v se v souboji s českými nevedlo o moc lépe. Slavná Dukla Jihlava prohrála v Hradci Králové 2:9, Chomutov zase deklasoval Třebíč 8:1.

Překvapením číslo jedna je však prohra Komety v Kadani. Domácí šli do vedení ve 14. minutě, kdy Kadlec přihrál před branku Vrbkovi a jeho střela proklouzla za záda gólmana Hronka. Kometa vyrovnala šťastně ve 23. minutě poté, co Appelovu střelu směřující nad branku tečoval do sítě svého gólmana domácí obránce Poživil. Rozhodující trefu zaznamenala Kadaň ve 32. minutě, když Fink vystřelil na Hronka, k odraženému puku se dostal Polanský a nad ležícím brankářem poslal puk do sítě. Kometa už se do konce zápasu neprosadila, nepomohlo jí ani v závěru odvolání brankáře.

Výsledky - 19. kolo:
Vrchlabí - Prostějov 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
Branky: 26. Bendík, 36. Vantuch - 2. Šebek, 45. Mikšovský, 51. Piecha. Rozhodčí: Jeřábek - Podrazil, Křivský. Vyloučení: 6:9, navíc Vomela, Švárný (oba Prostějov) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1572.
Beroun - Havířov 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Branky: 50. a 55. Podlešák, 7. Dobrovolný, 18. Křesťan. Rozhodčí: Lacina, Žídek, Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 800.
Kadaň - Kometa Brno 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 14. Vrtek, 32. Polanský - 23. Appel. Rozhodčí: Fraňo - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Diváci: 410.
Hradec Králové - Jihlava 9:2 (3:1, 3:0, 3:1)
Branky: 5., 40. a 49. Koudelka, 11. a 22. Sakrajda, 1. Roubík, 38. Hendrich, 48. Fořt, 57. Haluza - 18. Rytnauer, 55. Bakus. Rozhodčí: Vampola - R. Prchal, Špringl. Vyloučení: 8:10, Fořt 10 min. - Štrach 5 min. Využití: 3:1. V oslabení 0:1. Diváci: 1666.
Havlíčkův Brod - Olomouc 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 16. Varga, 29. Hodek, 49. Dušátko, rozhodující sam. nájezd Borovanský - 16. Zbořil, 23. Meidl, 36. Bouz. Rozhodčí: Kubeš - Kis, Padevět. Vyloučení: 6:9, navíc Endál a Borůvka (oba HB) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1100.
Mladá Boleslav - Ostrava 5:2 (0:2, 4:0, 1:0)
Branky: 27. a 47. Rumpel, 37. Handlovský, 38. Král, 40. Mikulík - 8. Červenka, 18. Ovšák. Rozhodčí: Hribík - Kabourek, Bejček. Vyloučení: 10:12, navíc Boháč (Třebíč) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2120.
Chomutov - Třebíč 8:1 (4:0, 0:0, 4:1)
Branky: 8. a 48. Mikšovic, 1. Révay, 12. Charousek, 16. Jíra, 44. Ťupa, 51. Kolda, 60. Kostourek - 56. Zahradník z tr. střílení. Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Šerý. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1450.
Most - Šumperk 2003 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 37. Sýkora, 58. Prošek, 60. Míka - 4. Piluša. Rozhodčí: Pešina - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení 3:7, navíc Suchánek 5 min. a do konce - Piluša 10 min. Bez využití. Diváci: 550.