Favorité v první hokejové lize nezaváhali

Bez překvapení se obešlo poslední předvánoční kolo první hokejové ligy. Všichni hlavní favorité zvítězili, takže tabulku skupiny Západ stále vede Chomutov o čtyři body před Mladou Boleslaví, na Východě má Kometa Brno i po 32. kole jedenáctibodový náskok před Olomoucí.

Nejlepší tým soutěže Chomutov se doma proti Vrchlabí rozjel až ve druhé třetině. Favorit díky Haškovi a Kostourkovi vedl 2:0, pak sice Tvrdek snížil, ale o bleskovou odpověď se za 11 sekund postaral Mikšovic, který tak Chomutovu vrátil dvougólový náskok. V úvodu třetí třetiny přidal z dvojnásobné přesilovky čtvrtý zásah Ťupa. Gólový účet završila rušná dvouminutovka v závěru, kdy se nejprve v 56. minutě trefili domácí Havlůj a Šíp a vzápětí stejnou mincí oplatili hosté Kříž s Beckem. Chomutov vyhrál 6:3.

Hokejisté brněnské Komety dali v duelu s Prostějovem první dvě branky z klasických přesilovek a třetí gól ve dvojnásobné početní výhodě. Naopak Prostějov v přesilovkách neuspěl a střelecky byl málo důrazný. V hledišti prostějovské haly byla mezi dvěma tisícovkami diváků téměř polovina příznivců Komety, která zvítězila 5:3.

První hokejová liga - 32. kolo:
Skupina Východ:
Havířov - Sareza Ostrava 5:4 (4:1, 1:2, 0:1)
Branky: 4. Daneček, 6. Škoda, 9. Mikšan, 12. Rozum, 36. Sochorek - 18. Boháč, 21. Šebesta, 23. Vnenk, 44. Svačina. Rozhodčí: Skoupý - Dřínovský, Klein. Vyloučení: 9:14, navíc Svačina, Boháč, Šebesta (všichni Sareza) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 935.
Šumperk - Jihlava 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 10. Rákos - 8. a 34. Rytnauer, 28. Krupka, 50. Suk. Rozhodčí: Trombík - Jureček, Pala. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Diváci 1170.
Prostějov - Kometa Brno 3:5 (0:0, 2:1, 1:4)
Branky: 34. Vymazal, 39. Piecha, 57. Podešva - 28. a 41. Vostřák, 45. Černý, 53. Staněk, 54. Lipina. Rozhodčí: Husička - Novák, Škach. Vyloučení: 9:7. Využití: 0:3. Diváci: 2000.
Třebíč - Olomouc 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Branky: 10. Kříž, 32. Ministr, 35. Bordowski, 56. Brančík. Vyloučení: 10:10, navíc Zahradník, Oliverius oba 10 min. - Kříž 10 min., Meidl do konce utkání. Využití: 0:2. Diváci: 1240.
Skupina Západ:
Hradec Králové - Havlíčkův Brod 4:2 (1:0, 0:2, 3:0)
Branky: 10. a 53. Suchý, 45. Haluza, 60. Koudelka - 25. P. Jelínek, 34. Hodek. Rozhodčí: Kubeš - Kis, Padevět. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 1796.
Chomutov - Vrchlabí 6:3 (0:0, 3:1, 3:2)
Branky: 23. Hašek, 27. Kostourek, 31. Mikšovic, 43. Ťupa, 56. Havlůj, 56. Šíp - 31. Tvrdek, 57. Kříž, 57. Beck. Rozhodčí: Svoboda - Jelínek, Mašek. Vyloučení: 9:7. Využití: 1:0. Diváci: 1550.
Most - Kadaň 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 11. Kašťák, 28. Koláček - 35. Polanský. Rozhodčí: J. Jílek - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:9 navíc Buďa (Kadaň) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 480.
Mladá Boleslav - Beroun 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 10. a 57. Mikulík, 42. Handlovský - 36. Kameš. Rozhodčí: Souček - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 6:10, navíc Braniš (Beroun) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1400.