Hokejisté Berouna se zachránili v první lize

Hokejisté Berouna si definitivně zajistili účast v příštím ročníku první ligy. K jistotě záchrany ve druhé nejvyšší soutěži jim pomohla středeční výhra 2:1 nad Mostem. Situaci si naopak zkomplikoval Prostějov, který v prodloužení prohrál v Šumperku a ztrátu na Most snížil jen o jeden bod.

Cesta Berouna za výhrou nad Severočechy nebyla jednoduchá, už po 66 sekundách hry poslal hosty v přesilovce do vedení Míka. Naštěstí pro domácí však za necelou minutu Vlček napálil puk dělovkou k tyčce a vyrovnal.

Hra pak nabrala tempo až v poslední třetině. Berounský brankář Altrichter nejprve vychytal ve vyložené šanci Postla a pak rozhodující branku vstřelil Slížek. Minutu před koncem Altrichter zneškodnil obrovskou šanci Antoše a Medvědi se mohli radovat ze záchrany.

Ta se naopak vzdálila Prostějovu, který neuspěl na ledě už jistě sestupujícího Šumperku. Domácí znovu nastoupili s celou legií juniorů, kteří však soupeře dlouho přehrávali a po zásluze se dostali až do tříbrankového vedení.

Do hry pak Jestřáby dostala velmi kuriózní branka na 3:2. Domácí útočník Malý v souboji s prostějovskou obranou upadl, hlavní sudí zvedl paži a šumperský gólman Peksa vyjel z brány v domnění, že signalizuje prostějovský faul. K překvapení všech ale hodlal potrestat právě Malého za nafilmovaný pád a Vymazal tak skóroval téměř do prázdné brány. Prostějov pak v závěrečném tlaku vyrovnal, v prodloužení mu však došel dech a definitivně padl.

Šumperk - Prostějov 4:3 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 13. a 27. Kubica, 5. Taragel, 64. Antonovič - 29. Kotásek, 46. Vymazal, 58. Piecha. Rozhodčí: Trombík, Prchal - Machálek, Pešina. Vyloučení: 8:10, navíc Ondráček - Balčík oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 500.
Beroun - Most 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 3. Vlček, 43. Slížek - 2. Míka. Rozhodčí: Kubeš, Vampola - Hejduk, Guth. Vyloučení: 6:6, navíc Martínek (Most) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 990.