Hokejisté Komety a Ústí protáhli v první lize vítězné série

Nejlepší dva týmy první hokejové ligy protáhly své vítězné série i v 15. kole. V čele tabulky se udržela Kometa Brno, které s odstupem jednoho bodu dýchá na záda Ústí nad Labem.

Kometa pokračovala třetím duelem ve čtyřzápasové domácí sérii a celkově si připsala pátou výhru za sebou. Benátky se snažily, ale od začátku bylo jasné, že jsou slabším týmem. Domácím trval pomaleji rozjezd a prosadit se dokázali až ve druhé třetině díky brankám Kostourka a Moravy. Hosté ani poté utkání nezabalili a domácím dovolili ve třetí třetině jenom další dvě branky. Ty vstřelili Barus a Lhotský. Kometa během pětizápasové vítězné šňůry zaznamenala skóre 27:4.

Dokonce osmou výhru za sebou si připsalo Ústí. Klub, jenž minulou sezonu strávil v extralize, dnes zvítězil 3:2 v Mostě. V 8. minutě vstřelil první gól zápasu domácí Vrtek, za hosty vyrovnal brankou do šatny Sklenička. Dvoubrankové vedení si hosté vybojovali v prostřední třetině díky trefám Janků a Špirka. V třetí třetině už domácí stačili snížit.

Na posledním místě tabulky je stále Třebíč, které se díky vítězství 4:1 v Olomouci alespoň podařilo zastavit šňůru šesti porážek.

První hokejová liga - 15. kolo:
Vrchlabí - Havířov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 4. Beck, 19. Kříž, 23. Konečný, 42. Rusnák. Rozhodčí: Zubzanda - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 1972 (vyprodáno).
Kometa Brno - Benátky nad Jizerou 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Branky: 25. Kostourek, 40. Morava, 47. Barus, 55. Lhotský. Rozhodčí: Pešina - Rittich, Skopal. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Diváci: 4620.
Hradec Králové - Beroun 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Branky: 41. Fořt, 55. Roubík, 60. Volráb. Rozhodčí: Trombík - Pala, Koliba. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 1280.
Olomouc - Třebíč 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky: 7. Ondrušek - 9. Bulička, 44. Koktan, 54. Hrbáček, 60. Čech. Rozhodčí: Mikula - Jureček, Barteček. Vyloučení: 11:11, navíc Davídek 5 min. a do konce utkání - Burian 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 750.
Chrudim - Poruba 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 53. Stavenský - 9. a 51. Kotásek, 13. Červenka. Rozhodčí: Jílek - Padevět, Podrazil. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 550.
Havlíčkův Brod - Kadaň 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 12. Svoboda - 3. Freiberg, 45. Šíp. Rozhodčí: Skoupý - Novák, Klein. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. Diváci: 900.
Most - Ústí nad Labem 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky: 8. Vrtek, 45. Nosek - 20. Sklenička, 29. Janků, 39. Špirko. Rozhodčí: Blecha - Špringl, Arazimová. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 980.