Hokejisté Třebíče už nejsou v první lize poslední

Hokejisté Třebíče už nejsou v první lize poslední. Ve středečním horáckém derby porazili 3:1 hostující Jihlavu a na dno tabulky poslali Beroun, který prohrál 0:3 v Havířově a má o bod méně. V čele je stále Ústí nad Labem, o dva body zaostávají druhá Kometa Brno a třetí Vrchlabí.

Třebíč o vítězství nad Jihlavou rozhodla v poslední třetině. Nejprve se už po dvou minutách hry trefil v přesilovce Obdržálek, osm minut před koncem zvýšil na 3:0 Staněk. Jihlava sice vzápětí díky Bakusovi snížila, na výsledku už ale hosté víc změnit nedokázali.

Ústí se udrželo v čele díky výhře 4:2 na ledě Chrudimi, protože jeho pronásledovatelé Kometa Brno a Vrchlabí porazili 3:0 Olomouc, respektive 3:2 Porubu.

Severočeši se v duelu s Chrudimí do vedení dostali díky dvěma gólům v první desetiminutovce utkání. Domácím se sice podařilo snížit, ale po další chybě v obraně Chrudimi vrátil Ústí dvougólové vedení Kloz. Ve třetí třetině hosté drželi puk mimo dosah vlastní branky a zkušeně dovedli zápas k vítězství.

Hokejisté Havířova dnes ukončili černou sérii. Na domácím ledě porazili Beroun 3:0 a po sedmi zápasech se dočkali vítězství.

První hokejová liga - 18. kolo:
Třebíč - Jihlava 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky: 26. Zahradník, 42. Obdržálek, 52. Staněk - 53. Bakus. Rozhodčí: Smitka, Podrazil, Žídek. Vyloučení: 6:8, navíc Hodek (Jihlava) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 2760.
Havlíčkův Brod - Most 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Branky: 44. Ondráček - 11. Zaťovič, 27. Černý, 40. Šinkovič, 46. Budínský. Rozhodčí: Lacina, Beneš, Svoboda. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 1200.
Chrudim - Ústí nad Labem 2:4 (0:2, 1:2, 1:0)
Branky: 22. Šeda, 48. Valko - 6. Klobouček, 10. Šagát, 31. Kloz, 40. Čaloun. Rozhodčí: Mikula, Jureček, Pala. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:0. Diváci: 1030.
Havířov - Beroun 3:0 (2:0,1:0, 0:0)
Branky: 3. Evan, 14. Daneček, 34. Zeliska. Rozhodčí: Šír - Barteček, Koliba. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 624.
Vrchlabí - Poruba 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: 6. Konečný, 43. Eiselt, 58. Vála - 37. Suchý, 44. Červenka. Rozhodčí: Dvořák - Jindra, Jílek. Vyloučení: 4:5, navíc Koma (Vrchlabí) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1700.
Kometa Brno - Olomouc 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky: 20. Mikšan, 27. Bakrlík, 39. Kostourek. Rozhodčí: Hribík - Padevět, Prchal. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. Diváci: 7200.
Hradec Králové - Kadaň 3:2 (3:2, 0:0, 0:0)
Branky: 5. Suchý, 7. Moskal, 12. Kadlec - 7. Ton, 9. Balázs. Rozhodčí: Blecha - Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 6:8, navíc Karlíček (Hradec Králové) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 1588.