Všechny tři vedoucí týmy v první hokejové lize vyhrály

V první hokejové lize ve středu vyhrály všechny tři vedoucí celky. První místo v tabulce si bez větších problémů udržela Kometa Brno, jež zvítězila 6:2 na ledě Poruby. Tři body zpět je po výhře 3:1 v Olomouci Ústí nad Labem, třetí Vrchlabí porazilo 4:3 Třebíč a má ztrátu dalšího bodu.

Favorizovaným Brňanům vyšel v Ostravě už vstup do utkání, po necelých čtyřech minutách vedli 2:0. Domácí sice snížili, ale Kometa díky Brabencovi ještě do přestávky odskočila na rozdíl dvou gólů. Ve druhém dějství nastřílel lídr ligy další dvě branky a druhá trefa Černého v zápase vyhnala ve 32. minutě z branky Iláše. Zápas dochytal náhradník Smolka, jenž inkasoval jen jednou, přesto si hosté odvezli výrazné vítězství 6:2.

Olomouc se od začátku snažila dostat Ústí pod tlak, velké šance si však nevypracovala. Dvakrát se domácí pokusili protlačit puk mezi Orctovým betonem a tyčí, Vlk ani Beroun však neuspěli. V 16. minutě se radovali hosté, ranou od modré zužitkoval přesilovku Macháček.

Hanáci inkasovali ve 25. minutě opět v přesilovce. Nehlídaný Heřman trefil Kameše, puk se ale odrazil ke Špirkovi, který splnil jednoduchý úkol. Hokejisté Ústí uhlídali Olomouc i při dvou přesilovkách pět na tři. Ve třetí třetině snížil Řípa, hned za dvě minuty odpověděl tvrdou střelou Heřman a pojistil výhru Ústí.

O vítězství Vrchlabí proti předposlední Třebíči se postaral Pajič, jenž v poslední minutě zkompletoval hattrick a rozhodl.

První liga:
VOKD Poruba - Kometa Brno 2:6 (1:3, 1:2, 0:1)
Branky: 12. Holík, 38. Zdeněk - 4. a 32. Černý, 2. Sedlák, 14. Brabenec, 29. Kostourek, 48. Liščák. Rozhodčí: Hribik - Padevět, Prchal. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1150.
Chomutov - Havířov 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)
Branky: 26. a 34. Malát - 2. Kotásek, 13. Vala, 49. Brynecký. Rozhodčí: Fraňo - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1128.
Havlíčkův Brod - Benátky nad Jizerou 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 27. Setina - 18. Bárta, 24. Dušek, 27. Urban, 47. Procházka. Rozhodčí: Jebavý - Jílek, Jindra. Vyloučení: 5:9, navíc Setina (H. Brod) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 900.
Olomouc - Ústí nad Labem 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 49. Řípa - 16. Macháček, 25. Špirko, 51. Heřman. Rozhodčí: Minář - Klein, Novák. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:2. Diváci: 700.
Hradec Králové - Jihlava 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky: 3., 35. a 60. Kadlec, 39. Roubík - 56. Hodek, 58. Malena. Rozhodčí: Jeřábek - Rittich, Skopal. Vyloučení: 3:7. Diváci: 1550.
Chrudim - Beroun 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
Branky: 2. a 36. Zadina, 28. Král, 43. Kolář - 29. Šinágl, 53. Kubica. Rozhodčí: Smitka - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 6:8, navíc Zadina - Altrichter oba 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 740.
Most - Kadaň 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 25. Zíma, 56. Havlůj - 49. a 60. Šíp, 10. Derfler, 14. Kloz. Rozhodčí: Hrubý - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 7:6, navíc Havlůj 10 min. - Mazanec 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 210.
Vrchlabí - Třebíč 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)
Branky: 28., 48. a 60. Pajič, 51. Nouza - 15. Nahodil, 42. Klejna, 58. Čech. Rozhodčí: Pešina - Flegl, Šperl. Vyloučení: 3:9, navíc Kaláb 10 min. - Chatrnúch dvakrát 10 min. Využití: 2:1.